Kadınlar İçin “Gün Işığı ve Kar Tanesi”

s5

Kars Girişimci Kadınlar Derneği’nin yürütücülüğünü üstlendiği SERKA destekli “Gün Işığı” ve İçişler Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığının Desteklediği “Kar Tanesi” projeleri, yemekli toplantı ile tanıtıldı.

Kars Kaz Evi’nde düzenlenen toplantıda, Kars Girişimci Kadınlar

Derneği (KAGİKADER) Başkanı Serap Çağatay, konuklarına kaz eti ikram

Etti. Yemekli toplantıya, Kars Valisi Eyüp Tepe, Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, İl Müftüsü Mehmet Genç, Kars Kamu Hastaneleri Genel Sekreteridir. Hasan Aslan, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Kan, BMOP Kars Yerel Koordinatörü Gözde Baltacı, KARSOD Başkanı Halit Özer, SERKA Yetkilileri ve gazeteciler katıldı.

Yemek sonrası Kars Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Serap Çağatay,

Dernek olarak yaptıkları çalışmaların yanı sıra hayata geçirdikleri Projeleri ve son olarak yürüttükleri SERKA destekli ‘Gün Işığı’ ve İçişler Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı destekli ‘Kar Tanesi’ Adlı projelerini, slâyt eşliğinde anlatarak tanıttı.

Çağatay, Karslı Girişimci Kadınlar Derneği (KAGİKADER) tarafından

Yürütülen ve İç İşleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığının finansa Ettiği ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı İl Müdürlüklerinin de ortaklığında yürütülen projede, 33 ev kadınına bez

Bebek yapımı kursu verildiğini söyledi. Çağatay, kadınlara ekonomik Geri dönüşüm için kursun devamının gerektiğine de vurgu yaparak 33 ev Hanımının yaptığı bez bebeklerin Kars kültürünü yansıtmasının yanı Sıra, kadınların mutfak ekonomisine de katkıda bulunduğunu söyledi.

Kars dışına ve yurt dışına gidecek olan hediyelik Kars bebeklerinin Yapımının ayrı ayrı işçilik gerektirdiğini dile getiren Çağatay, Yöresel kıyafetleri ve bebekleri turizme az andırmak istediklerini Kaydetti.

Çağatay daha sonra (KAGİKADER) olarak hayata geçirdikleri Satış Elemanı Projesi, Kadınlar Kenti Geziyor, Halı Atölyesi Projesi, Yorgan Dikimi Projesi, Kahvehanelerde Eşitlik Sohbetleri Projesi, Keçe

Projesi, Bilgisayar Muhasebe Kursu, Bir Usta Bin Usta Projesi, Kadınlara Bilgisayar Eğitimi projeleri hakkında kısa bilgileri de Katılımcılara anlattı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.