Kaçak Avlanan Tuzakçı Avcılar Avlandı

f1

 

f2

İlimizde havaların ısınması ile birlikte kekliklerin üreme ve yumurtlama döneminde canlı mühre, çığırtkan, kapan, ilmek vs. gibi tuzakla avlanan,  Özellikle kekliklerin bol olduğu bölgeleri seçen Muş ve Batman’dan gelen tuzakçı avcılar, Şube Müdürlüğümüz Av ve yaban hayatı koruma ekipleri ile Merkez İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlemiş olduğu ortak koruma kontroller neticesinde,  Merkeze bağlı Erhacı Köyü Kıjık mezrasında avcılık yapan üç şahıs hakkında toplam 6.849 TL. İdari ve tazminat cezası uygulandı. Ele geçirilen ve Canlı Mühre olarak kullanılan Altı Kınalı keklik, Altı Adet misina ve at kılından yapılmış tuzak ve Altı Adet kafese el konuldu. El konulan keklikler, Malatya Bölge Müdürlüğüne bağlı keklik üretme istasyonuna gönderildi.

İlimize gelerek kekliklerin ve diğer yaban hayvanlarının üreme ve yumurtlama döneminde canlı mühre, çığırtkan, kapan, ilmek vs. gibi tuzakla avlanan kişilerin köy muhtarlarına, Jandarma (156) , Emniyet (155) birimlerine, Orman İşletme Müdürlüğüne ve Şube Müdürlüğümüze (227 64 13) bildirmeleri hususunda vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir.

Şube Müdürlüğümüz av ve yaban hayatı koruma ekiplerine arazi kontrollerinde yardımcı olan İl Jandarma Komutanlığına ve Güvenlik birimlerine teşekkür ederim.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.