Kabin Hizmetleri ile Sivil Havacılık Programları Açıldı

Iğdır Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Iğdır Meslek Yüksekokulu’na bağlı olarak Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programları açıldı.
Bilindiği gibi, son yıllarda büyük bir ivme kazanan ve küresel ekonomi içinde en hızlı büyüyen sektörlerden biri olan sivil havacılıkta, artan talebi karşılamak ve sektöre kalifiyeli eleman kazandırmak amacıyla üniversitelerde sivil havacılık programları açılmaktadır. Bu kapsamda, artan taleplere cevap vermek amacıyla Iğdır Üniversitesi’nde iki yeni sivil havacılık programı açıldı.
Üniversitemizde açılan Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı’nın temel amacı, havacılık sektöründeki büyümeye paralel olarak artan kabin hizmetleri personeli talebini karşılamaya yönelik takım çalışmasına yatkın, müşteri ilişkileri kuvvetli, çözüm odaklı, etkin iletişim becerisine sahip, dinamik ve operasyonel düzeydeki faaliyetlere hakim personel yetiştirmektir.
Bir diğer bölüm olan Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı’nın temel amacı ise, sivil hava taşımacılığının işletme ve yönetimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir. Programdan mezun olanlar da Türk Hava Yolları ve özel hava şirketlerine bağlı uçaklarda ve hava limanlarında çalışabilirler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.