Jandarma’nın 175. Yılı Kutlandı

2

‘Jandarma Teşkilatının 175’inci Kuruluş Yıl Dönümü’ dolayısıyla Iğdır İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde düzenlenen tören, Jandarma Genel Komutanlığı’nın mesajının okunması ile başladı. Ardından törende açılış konuşması yapan İl Jandarma Komutanı Erdem Yılmaz, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 175 yıllık köklü bir tarihe sahip olduğunu belirtti. Jandarma Genel Komutanlığı’nın milletin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu ifade eden Yılmaz; “başarılarla dolu 175 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar oluş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. Yerleşik kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile jandarma, üstün birlik ve silah arkadaşlığı ruhu, vatandaşa insan merkezli, adaletli, sevgi ve şefkatle, birleştirici ve kucaklayıcı yaklaşımı ile her zaman halkının yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir” dedi.

Iğdır Valisi Davut Haner ise törendeki konuşmasında, Jandarma Teşkilatının Türkiye Cumhuriyetinden önce kurulduğunun ifade ederek; “bu gün 175. kuruluşunu kutladığımız teşkilatımız her kendini geliştirerek güçlenerek bu güne gelmiştir. Teşkilat zaman zaman eleştirilmiştir ve haksız ithamlara maruz kalmıştır. Ama ben şunu söylüyorum; nasıl ki bu güne kadar kendine verilen görevi yerine getirmede üstün bir azim ve şuur içerisinde ise yaptığı hizmetlerin, işlerin hesabını vermede de onurlu ve güçlüdür. Ben bundan sonraki süreçlerde de teşkilatımızın kendilerin verilecek her görevi kurulduğu bu güne kadar olan görev anlayışı ve şuur içerinde yapacağına eminim! Bu düşüncelerle teşkilatımızın günü kutluyor, şehitlerimize Allah rahmet anıyorum” şeklinde konuştu.

Törende; Jandarma Kıdemli Çavuş Mehmet Ali Balık’ın okuduğu ‘Bayrak’ şiiri güne damgasını vurdu. Yapılan konuşmalarının ardından Vali Haner, İl Jandarma Komutanlığının günün anlamın kapsamında düzenlediği spor, nişancılık ve bakım denetiminde başarılı olan askerlerin ödüllerini verdi.

Program; İl Jandarma Komutanlığı askeri birliği ve teçhizat sergisinin gezilmesi ile verilen yemek ikramıyla son buldu.

Törene Iğdır Valisi Davut Haner, İl Jandarma Komutanı Jandarma Erdem Yılmaz, İl Emniyete Müdürü Yüksel Babal, kamu kurum amirleri ve askeri personel katıldı.

3

1

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.