Jandarma Teşkilatının 177. Yılı Kutlandı

IĞDIR’DA, JANDARMA TEŞKİLATI’NIN KURULUŞUNUN 177’İNCİ YIL DÖNÜMÜ DÜZENLENEN TÖRENDE, JANDARMANIN EĞİTİMLİ KÖPEKLERİNİN GÖSTERİLERİ AYAKTA ALKIŞLANDI. (İHA/IĞDIR-İHA)

Iğdır’da, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 177’inci yıl dönümü düzenlenen törende, jandarmanın eğitimli köpeklerinin gösterileri ayakta alkışlandı.

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle Iğdır’da Jandarma Alay Komutanlığı kutlama töreni düzenledi.

Törene; Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Ekrem Küçükberber, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mustafa Ulus, diğer protokol üyeleri ve askeri erkân katıldı.

Törende konuşan İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mustafa Ulus, Jandarma Teşkilatı’nın 177’inci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Başarılarla dolu 177 yıllık köklü bir tarihe sahip Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş olduğuna vurgu yapan Ulus, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güveniyle kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz” dedi.

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman da, jandarma teşkilatının 1839 yılından bu yana nasıl bir gelişim içerinde olduğu görülmekte olduğunu belirterek, “teşkilatımız Emniyet ve sahil güvenlik birilerimiz halkımızın güvenliği ve huzur için 177 yıldır canla başla mücadele vermiştir ve gerektiğinde vatan için ülkemizin bölünmez bütünlüğü için bu uğurda şehit vermiştir. Bu teşkilatımızın bu yöndeki çalışmalarını kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyor, yıl dönümlerini kutluyorum” şeklinde konuştu.

Törende uyuşturucu madde arama köpeğinin uyuşturucu saklanan araçtaki uyuşturucu maddeyi bulması, tütün köpeğinin araçtaki kaçak sigaraları bulması ve itaatlik gösterileri izleyicilerinin büyük beğenisini topladı. Program askerlerin geçiş törenin ardından; askeri araçlar ve çeşitli silahların yer aldığı serginin gezilmesinin ardından sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.