İyi Parti Iğdır İl Kongresi Yapıldı

Ülkemizde yeni kurulan ve önümüzdeki seçimlere büyük bir hızla hazırlanan İYİ Parti Iğdır’da ki İl Kongresini Pazar günü Anatolia düğün salonunda yaptı.
Kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal’ın yanı sıra İYİ Parti Kars İl Başkanı Setter Kaya ve İl teşkilatı, İlimiz siyasetçilerinden Emekli Albay Hanifi Yıldırım, Necati Okut, Parti delegeleri, İl İlçe teşkilatları katıldı.
Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladıktan sonra vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ruhları için okunan Kur-anı Kerim tilafeti ile devam etti.
Divan teşekkülünün oluşturulmasının ardından siyasi konuşmalar yapıldı. Kürsüye gelen İYİ Parti Iğdır İl Başkanı Gündüz Güneş Partinin kuruluş aşaması ile ilgili bilgiler verdikten sonra, Türkiyemizde yani kurulan İYİ partinin ilk seçimlerde iktidara geleceğine vurgu yaptı.
Gündüz Güneş, “Ülkemiz büyük bir çıkmazın içindedir. Ekonomimiz çökmek üzere, bütün gelir kaynaklarımız tükendi, komşularımızla ilişkilerim sıfır noktasında. Hükümet herşeyi güllük gülistanlık gösteriyor. Her şey kâğıt üzerinde iyi gösteriliyor. Hiç kimse hayatından memnun değil. Herkes üzerinde bir koku imparatorluğu kurulmuş durumda. İyi Parti herkesi kuçaklayan bir parti olarak milletimizin ümidi oldu. Genel Başkanımızın gittiği her yerde insanlar mitinglerine akın ediyor. Ama basın ve medya bunların hiçbirini göstermiyor. İYİ Parti Türkiyemize ve Iğdır’ımıza iyi gelecek. Herkesi partimizin çatısı altında birleşmeye davet ediyor, kongremizin başta ülkemiz olmak üzere Iğdır’ımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal’da, konuşmasına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in selamını ve mesajını ileterek başladı.
Şenol Bal, yaptığı konuşmasında, “İYİ Parti ile iktidara geleceğiz. Yalana dolana son vereceğiz. Iğdır üç ülkeye komşu olan bir ildir. Buranın değerini kıymetini bilmek gerekir. İYİ Parti ile milletimiz susukunluğunu bozacak ve konuşan bir Türkiye olacaktır. Hükümetin millet üzerinde baskısı çoktur. Halk bu baskılardan bıktı usandı. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi gittiği her yerde parlementer sistemi savunmakta ve iktidara geldiğimiz zaman yeniden parlementer sisteme döneceğimizi belirtmektedir” dedi.
SEÇİMLER TEK BAŞIMIZA GİRECEĞİZ
2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine tek başımıza gireceğiz. Biz inanıyoruz. Milletimiz bizi tek başına iktidara taşıyacaktır. Sayın Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı olarak seçecektir. Biz 100 milletvekilinin imzasıyla değil 100 bin seçmenimizin imzasıyla Cumhurbaşkanı adayı olacağız.
ANKETLERDE HEP BİZİ GÖSTERİYOR
Yapılan anketlerde yeni kurulan bir parti olarak çok güzel bir potansiyel yakalamış durumdayız. Diğer Partilerin yaptırdığı anketlerde de İYİ Parti olarak çok iyi bir yerdeyiz. Onun için tek başımıza yola alacağız.
İYİ PARTİ TÜRKİYE’YE İYİ GELECEK
Ülkemizin bu günkü hali gözler önünde. Hiçkimse hayatından memnun değil. Halk bir kurtuluş yolu arıyor. O kurtuluş yolu İYİ Partidir. İYİ Parti Türkiye’ye çok iyi gelecek.
SEÇİLEMEYECEKLERİNİ BİLİYORLAR İTTİFAK YAPIYORLAR
2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçilemeyeceklerini bildikleri için ittifak yapıyorlar. Habire seçim kanununu değiştiriyorlar. O partinin oyunu kendilerine sayıyor. Bu partinin oyunu kendine sayıyorlar. Ne yapsanız boş. Bu millet sizden bıktı artık. Geçin bunları. Halkı kandıramazsınız artık. Gücünüz varsa bizim gibi tek başınıza seçime girinde görelim.
Siyasi konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile yapılan seçimde Av. Gündüz Güneş İYİ Parti Iğdır İl Başkanı seçildi. İl teşkilatı listesinin Iğdır’ın bütün katmanlarını kucaklaması dikkat çekti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.