İtalya’dan Dönen Öğrenciler Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’i Ziyaret Ettiler

h1

TC Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan “Geleceğin Sağlıkçıları İçin AB Standartlarında Hijyen ve Sterilizasyon Eğitimi” adlı Leonardo Da Vinci Meslek projesi kapsamında Iğdır70.Yıl Cumhuriyet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretemn ve öğrencilerinin 02.Mart-15.Mart tarihleri arasında 2 haftalığına yaptıkları proje İtalya’da gerçekleşti.

Okul Müdürü Nazire Güneş, Müdür başyardımcısı Serdar Ünsal ve Meslek dersi öğretmeni Naciye Parlar, 12 öğrenci Vali yardımcısı Mevlüt Özmen’i ziyaret ettiler.

İtalya’da yaptıkları proje çalışması ile ilgili olarak bilgi veren öğretmen ve öğrenciler, projenin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini, 2 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katıldıklarını Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi

alanlarında önemli bir kazanım sağladıklarını. Hafta sonlarında planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle İtalya’yı tanıma ve öğrenme fırsatı da yakaladıklarını belirttiler.

Vali yardımcısı Mevlüt Özmen ‘de öğrencilere neler öğrendiklerini ne gibi kazanımlar kazandıklarını sordu. Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini aldı. Özmen, İtalya’yı yakından tanıdınız orada edindiğiniz olumlu kazanımları burada günlük hayatınızda uygulamalısınız. Her şeyin başı eğitimdir. Neler hoşunuza gittiyse bunu Çevrenize olumlu olarak yansıtın. İtalya’da olumlu olan çevremizde olumsuz gördüğünüz bir uygulamayı edindiğiniz kazanımlarla olumluya çevirin Yabancı dilin önemini kavramış oldunuz. “dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.