İsveç’e Giden 70.Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Vali Yardımcısı Bilgihan Karanfil’i Ziyaret Etti

44

TC Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan İnme ve Nörolojik Problemi Olan Hastalarda Acil Müdahale, Tedavi ve Bakım Uygulama Becerilerinin AB Düzeyinde Geliştirilmesi” adlı  Erasmus+ Programı, Meslek projesi kapsamında  Iğdır 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 08.Temmuz -29.Temmuz   tarihleri arasında 3 haftalığına İsveç’e yaptığı gezi tamamlandı.

 Okul Müdürü Şengül Yıldız, Müdür başyardımcısı Serdar Ünsal, ve bir gurup öğrenci Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil’i ziyaret ettiler.

 İsveç’te yaptıkları proje çalışması ile ilgili olarak bilgi veren öğretmen ve öğrenciler, projenin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini, 3 hafta boyunca mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katıldıklarını Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağladıklarını. Hafta sonlarında planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle İsveç’i tanıma ve öğrenme fırsatı da yakaladıklarını bu tür projelerin faydalı olduğunu hayata bakış açılarında değişiklik olduğunu belirttiler.

 Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil ‘de öğrencilere neler öğrendiklerini ne gibi kazanımlar kazandıklarını sordu. Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini aldı.

Karanfil, İsveç’i yakından tanıdınız orada edindiğiniz olumlu kazanımları burada günlük hayatınızda uygulamalısınız. her şeyin başı eğitimdir. Neler hoşunuza gittiyse bunu çevrenize olumlu olarak yansıtın. İsveç’te olumlu olan çevremizde olumsuz gördüğünüz bir uygulamayı edindiğiniz kazanımlarla olumluya çevirin Yabancı dilin önemini kavramış oldunuz. Gördüğünüz gibi insanlar orda görevlerini tam olarak yapıyorlar. Sağlık alanında bizim ülkemizde çok ileridedir. Kıyasladığınız zaman bunu fark etmişsinizdir.21 günlük gezi hayatınızda olumlu etki yapmıştır. Bu olumlulukları çevrenize aktarın insanları eğitin”dedi.

Öğrenciler, isvec te  Soz hastanesi ile Huddinge Sjukhus Sodersjukhuset,Karolinska Sjukhas hastanelerini  ziyaret ederek İnme ve Nörolojik Problemi Olan Hastalarda Acil Müdahale, Tedavi ve Bakım Uygulamasi hakkında bilgi alarak incelemelerde bulundular. Turkiye de yapılan uygulama hakkında bilgi verdiler.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.