İstiklal Marşı’nın Kabulünün 93. Yıldönümü Kutlandı

a3

İstiklal Marş’ının kabulünün 93. yıldönümü münasebetiyle, İl Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen törenle Mehmet Akif Ersoy bir kez daha anıldı.

Çok sayıda davetlinin katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marş’ımızın okunması ile başladı. Vali Davut Haner katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasında; İstiklal Marşı’nın yazıldığı yıllara ve şartlara dikkat çekerek “Marşlar; bir toplumun bir millet, bir milletin de bir devlet organizasyonu adı altında birlikteliğini ifade eden sembollerden birisidir.

Millet olarak istiklal savaşımızdan çok şükür anlımız ak, başımız dik çıktık. İşte İstiklal Marş’ımız bu zorlu zamanların bir ifadesi, bir edebiyat şaheseridir ” dedi. Konuşmalarının devamında, bu zorlu anlarda yazılan mısraların sahibi olan Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve şahsiyetinin de toplumun değerleriyle mücehhez olduğunu vurguladı.

Vali Haner, konuşmalarına müteakip program çerçevesinde İlahiyat Fakültesinden Yrd. Dç. Dr. Musa Çetin’in konuşması, İstiklal Marşı Oratoryosu ve Cumhuriyet Türküleri okundu.

İstiklal Marşı’nı güzel okumada dereceye giren öğrencilere Vali Davut Haner tarafından ödüllerinin dağıtılması ile tören sona erdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.