İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması Gururla ve Coşkuyla Yapıldı

 

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Iğdır il genelinde bulunan Merkez İlk, Orta ve ortaöğretim okulları arasında yapılan İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması yapıldı.

 Ziya Gökalp Ortaokulu salonunda yapılan final yarışmasında ilkokullarda Yaycı İlkokulu, Ortaokullarda Ziya Gökalp ortaokulu liselerde 125. Yıl Anadolu Lisesi birinci oldular.

 Birinci gelenler 13 Mart’ta M.Akif Ersoy’u anma toplantısında istiklal marşını okuyup hediyelerini alacaklar.

Yarışma sonucu bir konuşma yaparak öğrencileri tebrik edip katılım belgesi veren Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”M.Akif Ersoy İstiklal marşını yazarken tek bir kelimeyi dikkate almıştır”Korkma” ve Marş korkma kelimesi ile yazılmıştır. Bu marş milletimindir demiş şiirlerini topladığı safahatta yayınlamamıştır. Milletiin var olma mücadelesinde Kurtuluş savaşında Anadolu’yu karış karış gezmiş insanlarımızı aydınlatmıştır. İstiklal marşımızı çok iyi bilmek zorundayız. Türk milleti, Türk milletinin her ferdi her vatandaşı bu milli marşı okurken, dinlerken içinde heyecanlar ve fırtınalar, kopmak zorunda. eğer kopmasa o zaman gerçekten milli hassasiyette o kişinin içinde bir sıkıntısı vardır. Demek ki Kopuyor ki 15 Temmuzda bu millet varoluş mücadelesinin ikincisini kazanmıştır. Bu Millet bu ruhla ecdadının ortaya koyduğu o geçmişle inşallah ileriki yıllarda büyük Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasını bu gençlerle sağlayacaktır. ”dedi.

Daha sonra Aralık Kız Teknik Meslek Lisesi öğrencileri bir Şehitleri anlatan bir gösteri sundular. Öğrencilerde mutlu olduklarını söylediler. Programa Milli Eğitim Şube müdürleri Cabbar Turan, Süleyman Güneş, Mehmet Tüzen öğretmen ve veliler katıldılar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.