İsrail’in Gazze’de Yaptığı Katliam Protesto Edildi

Iğdır’da AK Parti, MHP İl başkanlığı ile sivil toplum kuruluşlarının katıldığı ortak basın açıklamasında ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve yaptığı katliam protesto edildi..
Zübeyde hanım Bulvarı Özgürlük anıtının önünde toplanan kalabalık grup, “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Filistin halkı yalnız değildir” sloganları attılar.
AK Parti İl başkan Yardımcısı Yaşar Tabaru, yaptığı konuşmada, Amerika Birleşik Devletleri’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilk kıblesi kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmenin mümkün olmadığını belirtti. Tabaru, “Bu girişim bizim için yok hükmündedir. ABD bu girişimiyle BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiştir.
Bölgede ki ihtilafın çözümünde bir ara bulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir. Kudüs’ü gerek BM gerekse uluslararası anlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan özenle kaçınılması gerekirken, üstelik BM genel kurulunun ve İslam işbirliği teşkilatının Kudüs konusunda ki son kararları ortadayken, ABD’nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişimi Ortadoğu’da kan ve gözyaşını artırmaktan kaosu derinleştirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir” dedi.
Daha sonra şehitler için dua okundu. Kalabalık sessizce dağıldı. Vatandaşlar, İsrail ve ABD’nin döktükleri kanda boğulacaklarını söylediler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.