İsrail’i Telin Mitingi Yapıldı

hg

Iğdır Ehlibeyt Âlimler Derneği tarafından organize edilen Türk Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen, İHHA, Nuh’un Gemisi Derneği ve Gün Işığı Derneği’nin destek verdiği Iğdır’da yaşayan Caferi ve Sünni mensubuna bağlı vatandaşların el ele gönül gönüle katıldığı ‘İsrail’in Gazze’de ve İŞİD’in Irak’ta Türkmenlere yaptıkları katliamları’ telin amaçlı basın açıklaması yapıldı.

Cuma namazı çıkışı Zübeyde Hanım Bulvarı’nda ‘İsrail’in Gazze’de ve İŞİD’in Irak’ta Türkmenlere yaptıkları katliamları telin’ amaçlı basın açıklamasına yoğun katılım oldu.

Zübeyde Hanım Bulvarı’nda yapılan basın açıklaması Behlül Salmanlı tarafından okunan Kuran-ı Kerim ile başladı. Ardından konuşan Iğdır Ehlibeyt Âlimler Derneği Başkanı Veli Beder açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün Gazze’de tarihin en büyük soykırımlarından birisi yaşanıyor. Gözü dönmüş siyonist İsrail masum insanları öldürüyor.

Dünya da bunu seyrediyor.

Dünyanın neresinde olursa olsun zalimlerin zulmüne son vermek için burada toplandık.

Irakta İŞİT denilen caniler, Filistin’de İsrail canilerine karşı yine ABD ve Fransa’ya tepki olsun diye buradan haykıracağız. Bizler hiç bir zaman oyuna gelmedik bundan sonrada gelmeyeceğiz. Bizim için şu bu mezhep önemli değildir. Bizim için kelimeyi şahadeti getiren Allah’a ve Peygamber’e inanan herkes birdir. Devletimizi ve bayrağımızı korumak için her zaman ölmeye hazırız. Müslüman olan herkes bizim kardeşimizdir.”

Daha sonra konuşan Ehlibeyt Âlimleri Derneği Başkan Yardımcısı Kurban Ulusöz de şunları kaydetti:

“Eli kanlı İsrail günlerdir Gazze’yi bombalamaktadır. Oradaki kardeşlerimizi öldürmektedir.

Biz Müslümanlar Filistin ile beraber ilk kıblemiz olan Mescidi Aksa’nın esir olmasının acısını yaşıyoruz. Düşman İsrail ve onun dostları olan ABD ve Avrupa ülkelerinin son olaylarla ilgili açıklamaları ortadadır.

Bu da gösteriyor ki Müslümanların dostu yoktur. Filistin bugün İslam dünyasının bölük pörçük olmasının bedelini ödüyor. Son yıllarda İslam dünyasının kalbine sokulmaya çalışılan mezhep fitnesinin asıl amacı Kudüs’ü unutturmaktır. Onlar ne Şii’leri sever ne de Sünni’leri. Onların tek derdi İslam dünyasını sömürmektir. Amaçları yaklaşık 35 yıldır Filistin için mücadele eden İslam dünyasının şerefli evlatlarını Şii-Sünni diye ayırıp Müslümanların belini kırmaktır. Iğdır’ın Şii-Sünni Müslüman evlatları etrafımız yangın yerlerine dönmüş düşmanın kirli elleri bu yangını büyütmek için uğraşıyor.

Müslümanların adını Şii-Sünni diye değiştirip ikisini de zayıflatmak istiyor. Şerefli Iğdır halkı bu fitneyi elinin tersi ile itmiştir. Ne demek Şii? Ne demek Sünni? Biz Müslümanız, biriz. Kudüs’ü unutmayın. Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye devam. Ramazanın son cuması Kudüs günüdür.”

Basın açıklamasına katılan vatandaşlar tarafından, ‘Şii-Sünni kardeştir, Vahhabiler kalleştir. Kahrolsun İsrail, Katil İsrail Filistin’den defol. Şii-Sünni kardeştir İsrail kalleştir’ sloganları atıldı.

Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal bizzat basın açıklaması yerinde bulunarak basın açıklamasının sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağladı.

Miting sonunda Iğdır Ehlibeyt Alimler Derneği Başkanı Veli Beder, Iğdır Valisi Davut Haner ve Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal’a ve mitinge katılanlara teşekkür etti.

vc

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.