İŞKUR ile Üniversite Arasında Protokol İmzalandı

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Iğdır Üniversitesi’nde irtibat bürosu açtı. Üniversite öğrencilerine eğitim, staj ve iş imkânları konusunda yardımcı olunması maksadıyla açılan irtibat bürosunda haftanın belirli günleri öğrencilere hizmet verecek. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma açıklamasında şunları söyledi:

 “Üniversitemize böyle bir irtibat bürosunun kurulması, üniversitemiz ve meslek yüksek okullarımız başta olmak üzere iş sektörüne eleman yetiştiren diğer bölümlerimizden öğrencilerin müracaat edebilecekleri, iş imkânlarını araştırabilecekleri ve iş bulabilecekleri bir ortam sağlanmış oldu.”   

İŞKUR Iğdır İl Müdürü Abdullah Can ise şu bilgilere yer verdi: “Hizmete açtıkları irtibat bürosuyla, üniversite eğitimlerinin ardından gelecekte çeşitli sektörlerde işe başlayacak öğrencilere danışmanlık, staj ve iş olanağı sağlanmış oldu. İstihdam seferberliği çerçevesinde işbaşı eğitim programı kapsamında üniversiteyi bitiren öğrencilerin, İŞKUR destekli, çeşitli işyerlerinde istihdamlarını sağlamaya çalışacağız.         

Ayrıca, kurumumuz tarafından işsizlerimizin mesleki deneyim eksikliğinin giderilmesi ve işverenlerimizin de istihdam etmeyi planladıkları kişileri iş başında tanımaları ve kendilerinin eğitimleri için tasarlanan İşbaşı Eğitimi Programı kurumumuzun aktif işgücü hizmetleri kapsamında en çok önem verdiği programlar arasında yer almaktadır.

Türkiye İş Kurumu tarafından işsizlerin meslek deneyimlerinin artırılmasına ve teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yönelik uygulanan işbaşı eğitim programlarından yükseköğretim öğrencilerinin de istenilen düzeyde yararlanmasını sağlamak, çalışma hayatına yeni atılacak olan gençleri program hakkında bilgilendirerek sektörler ve firmalar hakkında bilgi sahibi olmasına ve iş bulmasına aracılık etmek, öğrencilerin kariyer planlamalarına yardımcı olmak, aynı zamanda kurum ve kuruluşların nitelikli iş gücüne erişimini kolaylaştıracağız.” 

Protokol imza aşamasında, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Abdullah Can, istihdam sürecinde çeşitli program ve projelerle öğrencilerin yanında olduklarını dile getirdiler. 

 İşbaşı Eğitim Programı ve İrtibat Noktası Protokolü, Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma ve İŞKUR İl Müdürü Can tarafından imzalanarak yürürlüğe konulmuş oldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.