IŞİD, Iğdır’da Protesto Edildi

5

Ülkü Ocakları Iğdır İl Başkanlığınca Irak’ta yaşanan IŞİD saldırıları kınanarak protesto edildi.

Atatürk Caddesi Iğdır Ülkü Ocakları binasında bir basın açıklaması yapan Başkan Ersoy İçer; “IŞİD denilen terör örgütünün yaptığı vahşeti kınıyoruz” dedi.

Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Ersoy İçer, basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Irak’ın kuzeyi olarak tanımlanan coğrafya; 10. yüzyıldan itibaren Türklerin hakim ve meskun olduğu bir muhittir. Bugün burada 2 milyon civarında soydaşımız yaşamaktadır. Bölge, her ne kadar birçoğu yıkılsa da Türklerin imzasını taşıyan eserlerle doludur. Türkmeneli olarak ifade ettiğimiz bu coğrafya, hakimiyetimizden çıktığı günden bugüne acılarla yoğrulmaktadır. Bunun son örneği IŞİD terör örgütünün Musul ve Telafer’i işgal etmesi olmuştur. Sözde İslam adına cihat ettiğini söyleyen bu örgütün ne İslam’la ne de insanlıkla hiçbir ilgisinin
bulunmadığı ortadadır. İnternette yayınlanan görüntüler bu terör örgütünün nasıl acımasız bir yapıya sahip olduğu hakkında fikir vermeye yetecek netliktedir. Bölgeden alınan bilgilere göre; halkın bir kısmı göç etmiş, diğer bir kısmı ise endişeyle beklemeye devam etmektedir. IŞİD adlı terör örgütünün soydaşlarımıza yönelik bir katliama giriştiği ihtimal dahilindedir. Ülkemizin sınırlarına çok yakın bir mesafede bulunan Telafer’in işgaline sessiz kalmak, yarın ülkemizin içerisine yönelecek hadiselere cevaz vermek anlamını taşır.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.