İş Adamı Kumtepe’den ASİMDER’e Ziyaret

Iğdırlı işadamı Ali Fuat Kumtepe, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneğini ziyaret etti.

 

Iğdırlı işadamı Ali Fuat Kumtepe, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği’ni (ASİMDER) ziyaret etti.

Kumtepe, dernek çalışmalarını taktir ve takip ettiklerini söyledi. Ermeni diasporasının uluslar arası alanda sözde Ermeni soykırımı ile Türkiye’yi karalayan çalışmalarını haince yürüttüğünü anımsatan Kumtepe, bu konuda derneğin yaptığı çalışmalara destek olacaklarını, kendi ailelerinin de İrevan Hanlığı döneminde, şimdiki Ermenistan topraklarında yaşayan Müslüman Türk ailelerden olduklarını, 1930’lu yıllarda Ermenilerin Rusların da desteğini arkalarına alarak yaptıkları işkence ve zülüm sonucunda Türkiye’ye sürgün edildiklerini ifade etti.

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, işadamı Kumtepe’ye ve beraberindekilere teşekkür ederek, İrevan Müslümanlarının tarihte büyük zülüm ve acılar yaşadıklarını, bu acı ve sürgünleri dile getirip tarihin karanlık köşelerinden alınıp halka anlatılması gerektiğini belirtti.

Ziyaretin ardından ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, işadamı Kumtepe’ye Türkiye-Azerbaycan ve derneğin masa bayrakları ile Ermeni meselelerini içeren çeşitli kitaplar hediye etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.