İran, Türkiye Sınırında Problem Yok

????????????????????????????????????

“ÜLKEDEKİ TÜM SINIR GEÇİŞ KAPILARI AÇIKTIR”

Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada, İran ve Türkiye arasındaki sınır kapılarının kapandığına dair çıkan haberlerin gerçek olmadığını belirtilerek, “İran-Türkiye sınır kapıları dahil ülkedeki tüm sınır geçiş kapıları açıktır ve herhangi bir sorun bulunmamaktadır.” denildi.

DEMİRYOLU SEFERLERİ DURDURULDU

Açıklamada, kara yolu üzerinden geçişlerin devam ettiği, ancak demir yolu seferlerinin Türkiye topraklarında yaşanan arıza nedeniyle Türkiye’nin talebi üzerine geçici olarak durdurulduğu kaydedildi.

ANKARA-TAHRAN TRENİNE MAYINLI SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

Ankara-Tahran seferini yapan trene geçen hafta terör örgütü PKK tarafından mayınlı saldırı düzenlenmişti.

SINIRDAKİ YIĞILMALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Açıklamada ayrıca iki ülke arsındaki sınır kapılarında yığılmalara değinilerek zaman zaman sınırdaki yolcu ve ürün miktarının artmasından dolayı bu tip yığılmaların olmasının olağan olduğu söylendi. Açıklamada, sınırdaki yığılmaların bir diğer nedeni olarak Türkiye’deki internet sisteminde yaşanan arıza gösterildi. İranlı Tasnim haber ajansının tarafından; başkent Tahran’da bir konferansta konuşan İranlı bir yetkili, “SNSC’nin kararının ardında Batı sınırlarımızda, özellikle Türkiye’de son günlerde yaşanan sıkıntılar var gibi görünüyor” denildiği iddia edilmişti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.