İnekleri Çalınan Adam: “Emekli Olacaktım Hayallerim Yıkıldı‏”

5

Tek geçim kaynağı hayvancılık olan Ali Bağcı, “Bağ kur’dan emekli olmak için tek umudum ineklerdi onu da çaldılar, hayatta tutunduğum dalı kestiler” diyerek gözyaşı döktü.

Yaşadığı mağduriyeti anlatan Ali Bağcı, yaklaşan kış öncesi ne yapacağını şaşırdığını dile getirerek  “Borçlanarak 4 inek aldım. 4 tane yavrusu oldu sütünü satarak geçiniyordum.

Bağ Kurdan emekli olmak için müracaat ettim Torba yasa ile 32 bin TL yatırırsam emekli olacağımı söylediler. Bende 3 tanesini yavrularıyla satıp Bağ Kur dan emekli olacaktım. Bir gün öncesinde 4 kişiyi getirip inekleri gösterdim fiyatlarda anlaşamadık. Ertesi gün hırsızlar gece tel örgüleri keserek bahçeme girerek evin önünde bağlı olan 4 ineği götürmüşler. Bu nasıl iş anlamadım. Benim bahçemin tel örgüyle çevrili olduğunu nasıl biliyorlar ki makas getirip kesmişler köpeklere de ilaç verip uyutmuşlar. Köpekler daha yeni kendisine geldi nasıl bir ilaç vermişlerse köpekler bile havlamıyordu baygın baygın duruyordu. Tek umudum bu ineklerdi. Ne emekli olabileceğim ne de ineklerin borcunu ödeyebileceğim. Ne yapacağımı şaşırdım. Buda yetmez gibi yavrularına her gün 10-20 kilo süt alıp içiriyorum. Yavrular bu sütle doymuyor annelerini istiyor. Sabaha kadar susmuyorlar seslerini duydukça içim kan ağlıyor. Bizlerinde uykusu kaçtı. Uyuyamıyoruz artık. Devletten isteğim ineklerimi bulsunlar. Sadece evimin geçim kaynağı olan ineklerimi geri istiyorum”  Diyerek ağladı.

Eşi Ayşe Bağcı’da “ ben hastayım durumumuz iyi değil ilaç alamıyorum. Sattığım sütle geçiniyorduk. Eşim emekli olursa iyi bir şekilde doktora gidebilecektim. Bütün hayallerimiz yıkıldı. Jandarma hırsızları yakalasın. İnekler bulunmasa ne eşim emekli olabilecek ne de ineklerin borcunu ödüyebileceğiz” şeklinde konuştu.Köy muhtarı Caner Aydın’da “köyümüzde iki ay içinde bu üçüncü hırsızlık benimde koyunlarımı çaldılar. Köylüler artık uyuyamaz hale geldi. Geceleri ahırda uyuyanlar bile oluyor artık.

Yetkililer hırsızları hala bulamadı. Köyümüzün girişine mobese kamera takılsa bu hırsızlık olayı olmaz” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.