İMKB Anadolu Lisesinde Gelenek Bozulmadı

imkb

Iğdır İMKB Anadolu Lisesi İl genelinde yapılan satranç turnuvasında birinci oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün, okul sporları faaliyet programında yer alan satranç yarışmaları yıldızlar (kız-erkek), küçükler (kız-erkek), gençler (kız-erkek) kategorisinde İnönü Ortaokulu Spor Salonu’nda yapılan yarışmada İMKB Anadolu Lisesi birinci olarak kupayı kazandı.

İl geneli yapılan turnuvada genç kızlar kategorisinde İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Hasret Kesip, genç erkekler kategorisinde İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri Sedat Tekçe ve Hakan Ulurak il birincisi oldular.

İMKB Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yılbay Güngör; “konsantrasyonu arttıran, hafızayı geliştiren, mantıksal düşünmeyi geliştiren, hayal gücünü geliştiren, kararlarımızın sorumluluğunu almayı öğreten, davranışlarımızın sonuçlarını tahmin etme becerimizi geliştiren, içsel motivasyonu arttıran, sıkı çalışmanın başarıyı getirdiğini öğreten satranç oyunu için düzenlenen turnuvada dört yıldır süren geleneği bozmayan öğrencilerimiz bu yılda il birinciliklerini alarak okulun başarısına bir başarı daha eklemişlerdir. Öğrencilerimize teşekkür eder, başarılar dileriz” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.