İMKB Anadolu Lisesi YGS Provası Yaptı

8

 İMKB Anadolu Lisesinde düzenli olarak yapılan deneme sınavları öğrenciler tarafından dönem içerisinde ilgiyle takip edilmiştir. Deneme sınavlarında heyecan yaşayan ve eksiklerini gören öğrenciler deneme sınavları için okul idaresine teşekkür ettiler. Son sınıf öğrencileri pazar günü girecekleri 2015 Yüksek Öğretime Giriş Sınavı(YGS)’nın provasını 12.03.2015 Çarsamba günü okulumuzda yapılan deneme sınavında gerçekleştirdiler.  Deneme sonrası, pazar günü yapılacak 2015 Yüksek Öğretime Giriş Sınavı(YGS) için umutlu olduğunu söyleyen öğrencilerimize Okul idaresi ve Öğretmenlerimiz başarı dileklerinde bulundu.

 Okulumuzda 2014-2015 eğitim-öğretim yılı içersinde 1. Dönem kasım ayı itibariyle 9, 10, 11. sınıflara yapılan deneme sınavının 2. ayağı 2014-2015 eğitim-öğretim yılının 2. döneminin mart ayında yapılması kararlaştırmıştı. 12.03.2015 Perşembe günü planlanan denem sınavı başarıyla gerçekleştirildi. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının 1. döneminde yapılan 9. Sınıflar düzeyinde 1. Olan öğrencimiz Simanur ALADAĞ 2. dönem yapılan denem sınavı için şunları kaydetti: “Bu sınavlar hedefe varmada bizlere birer basamak oluyor. YGS-LYS havasında yapılan bu denemeler bizleri derslere karşı motive ediyor. Bu hizmeti bizlerden esirgemeyen İMKB yönetim kadrosu ve öğretmenlerimize arkadaşlarım adına şükranlarımı sunarım”.  9, 10, 11. sınıflarına yönelik denemelerin devam edeceği okul idaresi bizlerle paylaştı.

Ayrıca İMKB Anadolu Lisesi her sene olduğu gibi son sınıf öğrencilerini YGS-LYS sınavı için disiplinli bir deneme kulübüne tabi tuttular. Bu hafta sonu yapılacak 2015 YGS için sene başından beri yapılan 10 denemenin son ayağına gelinmiştir. Sınava son prova sloganı ile yapılan deneme tam bir YGS havasında geçti. Okul öğretmenlerinin ilgili davranışı, okul idaresinin sunmuş olduğu hizmetle sınav gerçeğe yakın bir atmosferde gerçekleştirildi. 12. Sınıfların yıl boyunca girdiği deneme sınavlarının koordinatör öğretmeni Habib GÜLBAKAN ise bu sınavlar hakkında şunları kaydetti: “Bu çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmenlere, okul idaresine teşekkür ederim. Bu çocuklar bizim geleceğimiz onlara sahip çıkmalıyız.”.  12. sınıf öğrencilerine İMKB Anadolu Lisesi idaresi ve öğretmenleri 2015 YGS için başarı dileklerini bizler aracılığıyla sundular.

2014-2015 eğitim-öğretim yılında İMKB Anadolu Lisesinde yapılan deneme sınavları için okul müdürü Yılbay GÜNGÖR şunları kaydetti: “Kadromuza, öğretmenlerimize en önemlisi de başarıya olan inancımız bizleri bu çetin yolda yormamaktadır. Önceki yıllarda üniversiteye okulumuzca gönderilen öğrencilerin bizleri ziyaret ettiklerinde ağızlarından çıkan tek bir teşekkür ifadesi inanın bizleri herkesten çok mutlu ediyor. Belki de bu şekilde öğrencilerimiz üzerinde üşüşmemiz ve bir an olsun bu çalışmalardan yorulmayışımız bundandır.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.