İmam Mehdi’nin (a.f) Doğum Günü Kutlandı

3

İmam Mehdi’nin Doğum Günü Münasebeti ile Iğdır’da Kutlama Programı Düzenlendi.

Hz. İmam Mehdi’nin (a.f) doğum günü münasebetiyle, Alyans Düğün Salonunda bir kutlama programı düzenlendi.

 Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği tarafından tertiplenen programa Vali Davut Haner, Emniyet  Müdürü Yüksel Babal, İran’dan gelen Ayatullah Mameneyin İran Azerbaycan bölge temsilcisi ve Zencan cuma imamı Ayatullah Hatemi, Almanya İmamı Sabahttin Yılmaz, Almanya İmamı Ali İslam merkezi başkanı Hüccatül İsalam Muhammed Mucahidi,İran Erzurum Başkonsolosu  Hüseyin Kasimi, Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Behlül Salmanlı, Din alimleri siyasi parti il başkanları milletvekili adayları ve Iğdır halkı katıldı.

Kutlama Programı Kuranı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Ehlibeyt Âlimleri Derneği Başkanı behlül Salmanlı, Hıristiyanlar, Yahudiler ve hatta Müslümanların tümü bir bekleyiş içerisindedir. Bir kurtuluş aramaktadır.

Günümüz dünyasında zulümden işkenceden fitne ve fesattan dolayı Hz. Zeynebi Kübra’nın etrafında bir çatışma var. Suriye’ye uzanan bütün fitne elleri var, bu fitne ve fesatçıların oyunlarını Allah kendi başlarına getirsin. Bütün temennimiz İslam alemi bir ve beraberlik içersinde olmasıdır.

Bizler birlik içinde olmalıyız. Parcalanmıyalım.Şii,Sünni,Caferi deyip ayrım yapmayalım.oyunlara gelmeyelim.Müslümanlar gerçek Müslümanlığı yaşasa mezhebi bir kenara bıraksa birinci öncelik İslam Kuranı kerim olsa bugünkü ayrılıklar savaşlar olmaz. “dedi.

 Salmanlı, “Allah’ın insanlığa kurtuluş vaadi, adaletin timsali, mazlumların umudu, Peygamberlerin varisi Hz. Mehdi’nin (a.f) doğum günü, insanlığa sunulan bu gerçek kurtuluş bayramı münasebetiyle hepinize tebriklerimi arz ediyorum. Iğdır da birlik olalım.”şeklinde konuştu.

Iğdır valisi Davut Haner’de, Birlik beraberliğin sembolü olan her türlü inancın bir arada yaşadığı Iğdırlıları selamlıyorum. Bizim dinimiz barış kardeşlik dinidir. Hz. Muhammeddin Ehlibeytinden gelen Hz. Mehdinin doğum yıldönümünü kutluyoruz. herkes Allah’ın emirlerini yerine getiri de Hz. Mehdinin gelişine ihtiyaç olmaz. Iğdır farklı, inançların yüz yıllardır barış içinde yaşadığı bir ildir. Türkiye’nin örnek bir ilidir.”dedi.

 Ayatullah Mameneyin İran Azerbaycan bölge temsilcisi ve Zencan cuma imamı Ayatullah Hatemi ‘de Hz. Mehdi’nin (a.f) doğum gününde bütün insanlığı ve Müslümanlığı tebrik ederim. Hz. Mehdi’nin (a.f) doğum günü, sadece bir şahsın doğum günü değil, insanların zulümlere karşı doğum günüdür. Resul-u Ekrem’den yüzlerce hadis bu konuda nakledilmiştir. İmam-ı Mehdi’nin (a.f) kıyamı, yeryüzündeki tek iktidar kuracağıyla ilgili 6000’e yakın hadis nakledilmiştir. Hiçbir konuda bu kadar hadis rivayet edilmemiştir. Kıyamıyla ve zuhuruyla ilgili 250 ayet hadis edilmiştir. Yeryüzünü zalimler kapladıktan sonra  o zuhur edecek ve bütün kötülükler bitecektir. Şu anda Avrupa’da bile İmam Mehdi’nin (a.f) zuhuruyla ilgili konferanslar, seminerler verilmektedir.” dedi.

Almanya İmamı Sabahattin Yılmaz’da HZ. Mehdi konusuna değinerek Kurtuluş islam dinindedir.”dedi.

Almanya İmamı Ali İslam merkezi başkanı Hüccatül İsalam Muhammed Mucahidi ise şunları söyledi.”Bugün kutlu gündür Hepimizin beklediği ve dünayay adaleti getirecek olan İmam Mehdinin doğum günüdür. İslam dini kardeşlik barış dinidir. Öldürme dini değildir. Ayrılık dini değildir. Bugün birileri  Şii, Caferi, Alevi, Sünni,Kürt Türk, Çerkez ayrımı yapıyor.Bunlara kanmayalım Mühim olan İnsanı, İnsan olduğu Allah yarattığı için sevmemizdir.Iğdır’da Ehli,beyt sevgi,sinde birleşelim. Iğdır Türkiye’nin Kerbelasıdır. Birlik olalım. Ne olursak olalım birlik olalım. Beraberliğimizi koruyalım. Birlik bozulursa yok oluruz. Kerbela’yı unutmayalım.”

11357123_10153383875042566_3699278073892279509_o

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.