İLİMİZDE RAMAZAN ÖNCESİ EKMEK VE EKMEK ÜRETEN İŞLETMELER DENETLENDİ

Mübarek Ramazan Ayının yaklaşıyor olması sebebiyle yapılmakta olan rutin denetimlerin yanı sıra İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda Covid-19 Önlemleri Kapsamında Ekmek ve Ekmek Üreten İşletmelerle ilgili alınan kararlar doğrultusunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Gıda ve Yem Şube Müdürlüğümüz denetim ekiplerince denetimler gerçekleştirildi.

İlimiz Umumi Hıfzısıhha Kurulunda Covid-19 Önlemleri Kapsamında Ekmek ve Ekmek Üreten İşletmelerde Alınan Kararlar

  02.06.2020 tarihli ve 2020/06-1 karar numaralı 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu gereğince “Tesislerde çalışan personel için yeterli miktarda koruyucu ekipman bulundurulacaktır.

Tüm personel, çalışma esnasında çalışma alanının gerektirdiği tıbbi/bez maske, yüz koruyucu şeffaf siperlik vb. kişisel koruyucu ekipmanı kullanacaktır (Maske nemlendikçe ya da kirlendikçe değiştirilecek, yeni maskenin takılması esnasında ise el temizliğine özen gösterilecektir.).

” işyerinde üretim ve satış alanında bulunan bütün personelin bahsedilen kuralları uymadığı tespiti halinde Umumi Hıfzısıhha Kanununun 282.

Maddesi gereğince idari para cezası ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır.

Haber: Emin TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.