İlimizde Kültür, Sanat ve Edebiyat Söyleşisi Yapıldı

Bayram vesilesiyle Iğdır’da bulunan yazar Fatma Bacara Çağlayan Kültür Sanat Edebiyat sohbetlerine konuk oldu. 

Dr. Mehmet Kum’un moderatörlüğünde yapılan söyleşi Açelya Sanat Cafe’de yapıldı. Aras’ın Kıyısında, Güz Gelini, Hoşça Kal Leyla, Nakışlı Cezve öykü kitapları bulunan yazar bir de Yeşil Kokan Kadınlar isimli şiir kitabı var.
Yapılan açıklamada; “Bir romanı yakın bir zamanda raflarda yerini alacaktır. Iğdır da uzun süre avukatlık yapan Fatma Bacara noterlik yapmaktadır.

Kitaplarında; öykülerini yaşamın içinden alan yazar, sıradan insanların sıradan olmayan öykülerini kaleme almaktadır. Daha çok avukatlık mesleğinde karşılaştığı yurdumuz insanlarının hüzünlü yaşamlarına tanık olacaksınız. Yine Iğdır’ın kültüründen beslenen öykülerle karşılaşacaksınız. Geçen yıl Iğdır Belediyesi Kültürevinde Nakışlı Cezve isimli öykü kitabını okuyucularına imzalayan yazar, burada toplanan paraya dokunmadı. Üzerine de para koyarak köy okullarına kitap aldı. Ayrıca öykü kitaplarından yüzlercesini okullara bağışladı. Halen Malatya’da noterlik yapmaktadır” denildi. Dr. Mehmet Kum, daha önce de Belediye Kültürevi ve Açelya Kültürevi’nde Şair Tuğrul Keskin, Suna Aras, Fatma Aras, Servet Gürcan, Yazar Hasan Özkılıç, Niamettin Onk, Fahrettin Alay, Fahrettin M. Budak, Alper Kumtepe’yi konuk etmişti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.