İlimiz Valisi Davut Haner’in Eşi Sema Haner Hanımefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

 

?

?

İlimiz Valisi Davut HANER’in eşleri Sema HANER hanımefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kursları ziyaret etti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet GÜL’den kurslar hakkında bilgi alan Sema HANER Hanımefendi daha sonra, İşaret Dili Kursuna giden kursiyerlerle biraraya gelerek,  Eğitmenden kurs hakkında bilgi alarak, kursiyerlerle sohbet etti. Kurs işlenişine belli bir süre katıldıktan sonra işaret dili bilmenin avantajlarından bahsederek, kursiyerlere başarılar diledi.

Daha sonra el sanatları kursundaki bayan kursiyerlerimizle bir araya gelen Sema HANER Hanımefendi, kursdan çıkan ürünlere kursiyerlerle birlikte bakılarak ürünlerin özellikleri hakkında bilgi aldı.

Bir sonraki kurs olan 4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Kursundaki anne ve anne adaylarından oluşan bayan kursiyerler ile bir araya gelen, Sema HANER Hanımefendi, kursiyerlerle bir süre sohbet ettikten sonra vedalaşarak, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden ayrıldı.

Ayrıca; İlimiz Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü bünyesinde 2015 yılı içerisinde açılan genel kurslardan toplamda 65 farklı kurs türlerinden 584 tane kurs açılmış ve toplamda 8989 kişi bu kurslara katılmıştır. Açılan bu kurslardan en fazla kurs okullarımız bünyesinde “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında okullarımızın bulunduğu bölgelerdeki velilere ve öğrencilere yönelik 242 adet sosyal, kültürel ve okuma yazma kursları açılmış, bu kurslara 4326’sı kadın, 4663’ü erkek olmak üzere kursiyerler katılmış, kurslarda 2098’i kadın, 2327’si erkek kursiyerler başarı göstermişlerdir.

Genel, Mesleki ve Teknik dalında 51 farklı kurs türlerinin toplamında 177 kurs açılmış ve toplamda 4016 kişi bu kurslara katılmış olup, açılan bu kurslardan en fazla 23 kursla bilgisayar kullanım kursu açılmıştır. Bu bağlamda açılan 177 tane kurslara, 2291’i kadın olmak üzere 1725 erkek kursiyer katılmış, kurslarda 870’i kadın 910 erkek kursta başarı göstererek, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce belge almaya hak kazanmışlardır.

2016 yılında da Mesleki Teknik Kurslarından; Özürlü Bakım, Kalorifer Ateşçisi, Evde Çocuk Bakımı, Hasta ve Yaşlı Bakımı, Trafik Çevre Eğitimi, El Sanatları Kursu, Web Tasarımı, Bilgisayar Programlama Teknikler ve Aşçı Çırağı, Hijyen Eğitimi vb. kurslarının açılması plânlanmıştır. Sosyal-Kültürel Kurslardan ise; İngilizce Seviye A1, Arapça Seviye A1,Rusça Seviye A1, Diksiyon, Girişimcilik, İşaret Dili, Kur’an-ı Kerim Okuma, Bağlama Eğitimi, Gitar Eğitimi, Uygulamalı Tiyatro, Resim Sanat Eğitimi, Sulu Boya Resim, Spor Kursları ve Halk Oyunları Kurslarının açılması plânlanmıştır. Ayrıca Kurumun bünyesinde lise mezunlarına yönelik de Yetiştirme ve Destekleme Kursları açılmaktadır. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce II. Dönemde 7 tane Yetiştirme ve Destekleme Kursunun açılması planlanmıştır. 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.