İl Tarımdan “Dünya Gıda Günü” Ekinlikleri

            6 Ekim Dünya Gıda Günü münasebeti ile ilgili olarak Iğdır İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünce okullarda etkinlik düzenlenerek günün anlam ve önemini anlatan sunumlar ve konuşmalar yapıldı.

            Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) her yıl, 1945’te kurulduğu tarih olan 16 Ekim’i Dünya Gıda Günü olarak 150’den fazla ülkede çeşitli etkinliklerle kutlamaktadır. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) bu yılın temasını “Sağlıklı Beslenme ile Açlığa Son Verilmiş Bir Dünya” olarak belirlemiştir.

            Dünya Gıda Günü her yıl ülkemizde Tarım Bakanlığı bünyesinde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu kapsamda Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi Tuzluca İlçesine bağlı Gaziler Köyü Yatılı Bölge Ortaokulu ve Merkez okullarından Mimar Sinan Orta Okulunda “Sağlıklı Beslenme ile Açlığa Son Verilmiş Bir Dünya” temalı sunumlar yapılarak, sağlıklı gıda tüketiminin önemine vurgu yapıldı. Gereksiz beslenmenin önüne geçildiğinde Dünyadaki açlık tehlikesinin de önüne geçmenin mümkün olduğu katılımcılara anlatıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.