İl Tarım Müdürü, Karpuz Tarlalarında İncelemelerde Bulundu

            Yaz aylarının başlaması ile birlikte tarlada bağda bahçede çalışan, emek sarf eden çiftçilerimizi ziyaretler, hal hatırlarını sorup, emek verdikleri tarlalarındaki ürünlerini tohumdan hasada kadar takip etme işleri aralıksız olarak devam etmektedir.

              Bu vesile ile İl Müdürü Özkan YOLCU ve beraberindeki teknik ekip İlimizde ekimi sıkça yapılan karpuz tarlalarında incelemelerde bulundu. Tarla sahibi ve çalışanları ile sohbet edip istişarelerde bulunan İl Müdürü Özkan YOLCU yaptığı açıklamada; “İlimiz için en büyük gelir kaynağı ve en çok istihdamın yapılabildiği alan tarım sektörüdür. Burada bir karpuz tarlasındayız ve bu tarlada 10–12 kişi çalışarak evine ekmek götürmektedir.

Profesyonel ve işin ehli olarak tarımı yapmak veya işin uzmanı olan görevlilere danışarak tarımı yapmak her zaman kazandırmaktadır. İlimizde kayıtlı olarak 8500 dekar alanda karpuz ekimi yapılmıştır.

Temmuz ayının 2. Haftası hasadı başlayacak olan karpuzda rekoltenin (yıllık üretim miktarı) 30.000 ton civarında olması beklenmektedir. Üreticilerimize kolaylıklar ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.