İl Tarım Müdürlüğü İle Iğdır Üniversitesi Arasında İlimiz Tarımı İçin İşbirliği Yapılması Kararlaştırıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu (TOB-YÖK) arasında Ülkemiz genelini kapsayan protokol imzalandı. Bu protokol kapsamınca İl Müdürlüğü ile Iğdır Üniversitesi arasında Tarımsal üretim ve sürdürülebilirliğin her parametresinde işbirliği, bu alanda proje hazırlanması, faaliyetler, eğitim ve AR-GE araştırmalarına yönelik Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi toplantı salonunda, İl Müdürü  Özkan YOLCU ile Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan BAL’ın da katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

İl Müdürlüğü  ve Fakültenin Proje Birim Komisyonları arasında Protokol ile ilgili yürütülecek faaliyetlere ilişkin, proje altlıkları oluşturulmuştur.

Yapılan protokolle ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü  Özkan YOLCU; “Tarım şehri olan Iğdır’ımızın daha ileri seviyelere ulaşmasını sağlamak için Iğdır Üniversitesi ile işbirliği içerisinde, her fırsatı değerlendirerek çalışmalarımızı yapmaktayız.

Modern ve bilinçli tarım yapmayı yaygınlaştırarak İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak, üreticilerimizin daha fazla kazanım elde etmesini sağlamaya çalışmaktayız. Bu işbirliği protokolünün İlimize ve tarımsal üretim yapan üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.