İl Tarım Müdürlüğü Çiftçileri Yalnız Bırakmıyor

Tarım ve Hayvancılık alanındaki çalışmaların yoğun olduğu, çeşitli tarım ürünlerinin yanı sıra meyvecilikte de iyi bir yerde olan aynı zamanda hayvancılığı da hatırı sayılır bir seviyede olan Iğdır’da kaliteyi, verimi ve çiftçilere olan getirisini daha da artırabilmek için İl Gıda, Taruım ve Hayvancılık Müdürlüğü de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Gerek tarlasında çiftçilikle uğraşan, arı yetiştiriciliği ve bal üretimi yapan ve gerekse ahırında ya da merada hayvanlarını otlatan çiftçileri yalnız bırakmayan İl Müdürü Özkan Yolcu, Tuzluca ve köylerindeki çiftçileri ziyaret etti.
Bu ziyaret kapsamında Tuzluca’ya bağlı Turabi, Sürmeli, Küçükova, İnce, Aliköse, Hamurkesen, Sutaşları, Üçkaya ve Eyrekdere köyleri ziyaret edildi. Meralarda hayvan otlatanlar ile arıcılara da hal hatırları soruldu. Ziyaretlerde Köy Muhtarlarının talep ve istekleri dinlenirken, köylü vatandaşlar da sıkıntılarını dile getirerek çözümler istediler.
Daha sonra Tuzluca İlçe Müdürlüğü ziyaret edildi. İl Müdürü Özkan Yolcu ve Tuzluca İlçe Müdürü Kemal Birge tarafından Iğdır’da arı yetiştiriciliği yapan üreticilere Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Höccet Şabahat’ın da katıldığı törende 20 arıcıya 5’er adet olmak üzere toplam 100 adet Kafkas ırkı ana arı dağıtımı yapıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.