İl Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Genel Seçiminde alınacak tedbirlerin değerlendirildiği “İl Seçim Güvenliği Toplantısı”, Vali Enver Ünlü’nün başkanlığında yapıldı. Toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sağlam, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı P. Albay Yılmaz Doğan, Vali Yardımcısı Yunus Koç, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, İl Jandarma Komutanı Hakan Başakçı ve diğer ilgililer katıldı.
Toplantıda Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin Iğdır’da huzur, güven ortamında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrasına yönelik alınması gereken önlemler görüşüldü.
Vali Enver Ünlü, seçim takvimi süresince ilgililerin görevlerini titizlikle yapmaları ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususlarında talimatlar vererek, “31 Mart seçiminin güvenlik, huzur ve esenlik ortamı içerisinde yaşanması, yasa dışı eylem ve durumların önlenmesi, kamu güvenliğinin sağlanması, seçim iş ve işlemlerinin düzen içerisinde gerçekleşmesi, vatandaşlarımızın hür iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıması ve demokratik olgunluk içerisinde bir seçimin gerçekleşmesine yönelik aldığımız her tedbir ve kararı en ince ayrıntısına kadar gözden geçirdik” dedi.
Toplantı, görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.