İl Özel İdaresinin Selle Mücadelesi Devam Ediyor

tt

İlimiz genelinde etkili olan yağış nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, yağmurdan etkilenen yolların trafiğe açılması için İl Özel İdaresi tarafından çalışmalar aralıksız olarak sürdürülüyor.

Iğdır genelinde etkili olan yağış ve sel nedeniyle köy yollarında oluşan göçük ve heyelanlara müdahale eden İl Özel İdare ekipleri, kapanan yol, menfez ve büzleri temizleyerek ulaşımın güvenli bir şekilde akışını sağlıyor.

Yaklaşık bir haftadır Aralık İlçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Büyük ağrı ve Küçük Ağrı Dağları’nda etkili olan yağış sonucu dağın eteklerinde bulunan Gödekli Köyünde su baskınları meydana geldi. Iğdır İl Özel İdaresine bağlı iş makineleri ve ekipleri Gödekli köyü barakalar mevkiinde meydana gelen seli önlemeye çalışırken öte yandan Aralık ilçesi Dilucu mevkide şiddetli yağan yağışlar sonucu kapanan Türkiye Nahçıvan Transit Kara Yolunda yaptığı aralıksız çalışmalar sonucu ulaşımın yeniden güvenli bir şekilde akışını sağladı.

Meydana gelen sel baskını ihbarını alır almaz Gödekli köyüne giden İl Özel İdaresi Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Nuri Turan sel bölgesinde yerinde yaptığı inceleme sonucu Gödekli köyü Barakalar mevkiinde şidetli yağan yağışlar sonrası köy yollarıyla birlikte bazı ev ve ahırların kısmen selden zarar gördüğünü ayrıca Türkiye Nahçivan Transit Kara Yolununda trafiğe kapandığını belirterek şiddetli yağan yağmurlar nedeniyle oluşabilecek olumsuz koşullara karşı ekiplerimiz 24 saat esasına dayalı çalışmalarına devam edecektir diyerek selden zarar gören vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Gödekli Köy Muhtarı Kamil Araz ise “şiddetli yağan yağmur sonucu oluşan sel nedeniyle köy yollarında meydana gelen tahribatlara anında müdahale eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş ve tüm ekibine buradan teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.