İl Özel İdaresinin Mart Ayı Faaliyet Raporu Görüşüldü

İl Genel Meclisi Başkanı Kurban Oluz başkanlığında yapılan ve Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün de katıldığı toplantıda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, kurumun bütçe hedefleri, stratejik plan ve iş programı kapsamında 2018 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri içeren raporu okudu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akuş yaptığı konuşmada, “Iğdır İl Özel İdaresi olarak bütçe imkanları ve İl Genel Meclisinin kararları doğrultusunda ilimizin geneli ile birlikte el birliği içinde köylerimizin, belde ve ilçelerimizin sorunlarını çözmeye gayret gösteriyoruz.
İlimizde ulaşım, eğitim, turizm, kültür, tarım ve alt yapı gibi bir çok alanda gerekli destekler sağlanmıştır. Alınan kararlar doğrultusunda yapılan özverili çalışmalarda önceliğimiz köylerimizde imar, yol, su, kanalizasyon, park ve bahçe yapımına özen göstererek köylerimizin daha modern ve yaşanılabilir hale getirilmesini sağlamaktı. Faaliyetlerin gerçekleşmesinde, başta Sayın Valimiz olmak üzere, desteklerini esirgemeyen siz değerli meclis üyelerimize, raporun hazırlanmasında emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum” dedi.
İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresinin 2018 yılında çok güzel işlere imza atarak, ihtiyaçları doğru tespit edip bu işleri öncelik sırasına göre hayata geçirdiklerini belirten Vali Enver Ünlü ise yaptığı konuşmada, “Alınan ödeneklerle kırsal kesime yönelik çok önemli yatırımlar hayata geçirilmiştir. Son yıllarda İl Özel İdaresi tarafından köylerimizin alt yapısının iyileştirilmesine yönelik çok önemli atılımların yapıldığını görüyoruz” dedi.
Vali Ünlü, Kırsal kesime yönelik 2018 yılındaki bu faaliyet ve çalışmaların gerçekleşmesinde emeği geçen İl Genel Meclisi Başkanımıza ve üyelerine, genel sekreterimize ve birim amirleri ile çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Faaliyet raporunun sunumundan sonra il genel meclis başkanı ve üyeleri rapor ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. Yapılan oylamada İl Özel İdaresi’nin 2018 yılı faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.