İl Özel İdaresi 2019 Yılı Bütçesi Oy Birliği İle Kabul Edildi

İl Özel İdaresi’nin milyon liralık bütçe kararnamesindeki maddeler Iğdır İl Genel Meclisinde tek tek okunarak oy birliğiyle kabul edildi.47.750,000,00 TL olan bütçesinde gelir, gider, finansman bütçesi ile bütçe kararnamesi ad okunarak tek tek oylandı.
Meclis toplantısına Sayın Valimiz Enver Ünlü ile birlikte İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş Genel Sekreter Yardımcıları ve İdaremiz Birim Müdürleri katıldılar. Kasım ayı içerisinde yapılan 20 günlük bütçe maratonu sonunda Iğdır İl Özel İdaresi 2019 yılı bütçe ve yatırım programı belirlendi.
İl Genel Meclis başkanı Kurban Oluz yaptığı açıklamada ilimizin kaynaklarının nasıl ve ne şekilde kullanacağını değerlendirdiğimiz ve karara bağladığımız toplantıları yaptık yaklaşık 20 gündür devam eden il genel meclisi Kasım ayı toplantılarımız bu gün sona ermiştir. geçen yıl 39 milyon Tl olan bütçemiz 2019 yılı itibariyle 47.750,000,00 milyon TL olarak belirlendi.
Yıllık bütçe görüşmelerinde hazırlanan bütçenin ilimize hayırlı hizmetlere vesile olması dileklerinde bulunan Valimiz Sayın Enver Ünlü ise yaptığı açıklamada “Eğitim, sağlık, güvenlik, tarım, spor, kültür ve ulaşım gibi birçok alanda imkânlarımızla etkin ve verimli çalışmalar yaparak Stratejik Plan ve Performans Programındaki yatırımların büyük çoğunluğu tamamlandı. Önümüzdeki dönem için çok önemsediğimiz Tır Park ve Tuz Terapi Merkezi projelerimize, üretim ve istihdamı arttıran diğer projelerimize önem vererek ivme kazandırmak istiyoruz. Ben bütçenin hazırlanmasında emeği geçen İl Özel İdaresi genel sekreterlik nezdinde çalışan tüm personellerimize ve Kasım ayı boyunca yoğun bir çalışma ile bütçemizi görüşen ve onaylayan il Genel Meclisimize teşekkür ediyor, 2019 yılı bütçesinin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.