İl Özel İdareden Bir İlk: Beton Yol Uygulaması Başlatıldı

Iğdır İl Özel İdaresi 2019 yılı programı kapsamında Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) teknolojisi ile yedi köyün ulaşımını sağlayan Doğanyurt grup yolunda betonlama teknolojisi ile ilk defa beton serme çalışması yaptı.

Iğdır Valisinin yerinde incelediği yol çalışmasında İl Özel İdaresi Genel sekreteri Ferhat Akkuş uygulama hakkında bilgi verdi. Çalışmaya Vali Enver ÜNLÜ, ilçe kaymakamları İl Özel İdaresi Genel Sekreter yardımcıları, birim görevlileri ve Karakoyunlu ilçe belediye başkanı ile birlikte Karadeniz Teknik Üniversitesi inşaat bölümünden prof. Dr. Muhammet Vefa Akpınar eşlik ettiler.

İl Özel İdaresi programı kapsamında Türkiye’de sadece birkaç il ile birlikte Iğdır’da’ da uygulanan Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) teknolojisi ile beton yol yapım çalışmasını vatandaşlar sevinçle karşıladılar.

Vali Ünlü “Iğdır ’da ilk defa il Özel İdaresi 2019 yılı programı kapsamında beton yol yapımına başlandığını ve Beton yol yapımını öz kaynaklarımızı kullanarak yapıyoruz, böylece Beton yolun bütümlü asfalt yola göre daha ekonomik daha uzun ömürlü. Yerli ham madde ile yapılan bu örnek çalışmadan sonra ilimizde beton yol uygulamasına ağırlık verilecektir” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.