İl Müftülüğü Tarafından “Bir Yetime Aile Olmak” Konulu Panel Düzenlendi

5

Iğdır İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Bir Yetime Aile Olmak” konulu panel, İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Panele; İl Müftüsü Cüneyt KULAZ, Iğdır Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. Mehmet Faik YILMAZ, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Adem SAFA,  Müftülük büro personeli, Din görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeki TAN Panel yöneticisi iken, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü temsilcisi Özlem Tel, Iğdır İl Müftülüğü Vaizi M. Necmeddin Öztürk ve Iğdır İl Müftülüğü Vaizesi Kudret Koçyiğit panelist olarak katıldılar.

İstiklal Marşı ile başlayan panel programında açılış konuşmasını İl Müftüsü Cüneyt KULAZ yaptı. İl Müftüsü Cüneyt KULAZ’ın açılış konuşmasının ardından geçilen Panelde, Aile sosyal Politikalar Müdürlüğü temsilcisi Özlem TEL, Koruyucu Aile Olmanın Bürokrasi Boyutundan ve Zorluğu olmadığından bahsederken, İl Vaizi M. Necmeddin ÖZTÜRK Yetimi Korumanın İslami Boyutu hakkında konuştu. İl Vaizesi Kudret Koçyiğit ise yetimi himaye etmesi ve Hz. Peygamber örnekliği hakkında bilgiler verdikten sonra Paneli özetleyen Yrd. Doç. Dr. Zeki Tan Hz. Ömer’in ne olur şu memleketin dağlarına buğdaylar serpin de bu memleketin kuşları ölmesin sözüne değinerek biz bu memleketin kuşlarından ziyade evlatlarına sahip çıkmamız lazım, sahip çıkmadığımız zaman bize cani olarak döner mi? Döner. Bize katil olarak döner mi? Döner. Zalim olarak döner mi? Döner. Bundan dolayı İl Müftülüğünden ve İlahiyat Fakültesinden bu projeye destek olup yetimlere sahip çıkmalarını rica ediyorum diyerek konuşmasını bitirdi.

Panel sonunda İl Müftüsü Cüneyt KULAZ, Iğdır Üniversitesi Rektör Yrd Prof. Dr. Mehmet Faik YILMAZ ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Adem SAFA panelistlere plaket takdim etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.