İl Müdürü Özkan Yolcu’dan Gazetemize Nezaket Ziyareti

İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu gazetemize yaptığı nezaket ziyaretinde gazetemiz imtiyaz sahibi Mehmet Toka ile Iğdır’ın tarım ve hayvancılığı üzerine bir süre sohbet etti.
Göreve geldiği günden itibaren Iğdır’da tarım ve hayvancılık alanında büyük gelişmeler kaydeden İl Tarım ve Orman Müdürlüğü birçok projeye de destek verdi.
Süt ve besi hayvancılığının yanı sıra tarım alanında da Iğdır’a yenilikler kazandıran İl Müdürü Yolcu, çalışmaların ve desteklemelerin devam edeceğini söyledi.
Geçtiğimiz günlerde şap şüphesi sebebiyle Iğdır hayvan pazarının kapatılması konusunda da gazetemize açıklamalarda bulunan İl Müdürü Özkan Yolcu şunları söyledi:
“Geçtiğimiz günlerde tedbir almak maksadıyla hayvan pazarımızı geçici bir süreliğine kapattık. Şuanda ilimizde büyük bir tehlike bulunmamaktadır. İlimizin belirli bölgelerinde aşılama çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tedbirlerimizi tamamlayıp hayvan pazarımızı tekrar hizmete açacağız. Amacımız Iğdırlı çiftçinin ve hayvancının malını ve canını koruma altına almaktır. Çiftçimizin ve esnafımızın mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.”
Gazetemiz imtiyaz sahibi Mehmet Toka ile yaptığı sohbette il müdürlüğü tarafından sunulan hibe ve destekleme çalışmalarına da değinen İl Müdürü Yolcu; “birçok vatandaşımıza maddi anlamda destekler sunduk ve sunmaya da devam edeceğiz” dedi.
Iğdır’da bugün gelinen noktada Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de girişim ve destekleriyle modern kesimhaneler yapıldı. Halep keçisi, damızlık romanov cinsi koyun yetiştiriciliği, pamuk yetiştiriciliği gibi birçok yeni kazanç kolları da Iğdır’a kazandırıldı.
Hudut Gazetesi olarak yaptığı tüm hizmetlerden dolayı başarılı İl Müdürü Özkan Yolcu’ya teşekkür ediyor, bundan sonraki projelerinde de kolaylıklar diliyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.