İl Müdürü Adem Safa’nın Aile Haftası Mesajı

Toplumun sağlıklı biçimde gelişebilmesi, ilişkilerin huzur, barış ve güvenlik içinde yürüyebilmesi, ancak aile kurumunun sağlam temellere oturtulması ile mümkün olabilir.  Bakanlığımızın aileler için koruyucu ve önleyici sosyal politikalar üretmek ve bu politikaları uygulama görevi bulunmaktadır. Müdürlüğümüzce; aile yaşamını korumak, desteklemek ve sorunlarının çözümüne yardımcı olmak amacıyla aile bireylerine yönelik koruyucu-önleyici, eğitici-geliştirici, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Bakanlığımız Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ailelerin yaşam kalitelerini arttırmak ve yaşamın farklı dönemlerinde yaşanabilecek sorunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programları ile toplumum farklı kesimlerine ulaşılarak bilgilendirmeye yönelik söyleşiler, seminerler ve eğitici çalışmalar yapılmaktadır. Unutulmamalıdır ki, ailenin sosyal açıdan desteklenmesi ve güçlendirilmesi, esasında toplumun desteklenmesi, toplumsal dokunun güçlendirilmesi demektir.

Koruyucu ailelerimiz çocuklarımızın fiziksel ve psikososyal gelişimlerine önemli derecede katkı sağlamaktadırlar. Çocuklara sevgilerini vererek çocukların aidiyet duygusunu geliştirmekte ve geleceğe iyi bir nesil yetiştirmeye katkı sağlamaktadırlar. İlimizde 6 aile yanında 9 çocuk koruyucu aile hizmetinden faydalanmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın “Aile Haftası’nı kutluyor, bütün fertlerimizin aileleriyle mutlu bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.