İl Müdürü Adem Safa’dan Kadınlar Günü Mesajı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Safa, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.
İl Müdürü Safa mesajında, “Birleşmiş Milletlerin 16 Aralık 1977 tarihinde her yılın 8 Mart gününü ‘Kadın Hakları İçin Birleşmiş Milletler Günü’ olarak kabul etmesi ile başlayıp süren çabaların sonucu olarak her yıl 8 Mart günü Birleşmiş Milletlere üye tüm ülkelerde ‘Uluslararası Kadın Günü’ olarak kutlanmaya başlamıştır.
Elbette ki kadının hakkını bir güne sığdırmak mümkün değildir. Özellikle bizim topraklarımızda, bizim kültürümüzde kadın; hem toplumun, hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temelidir. Bireyin var oluşu, toplumun teşekkülü ve insanoğlunun yaşam serüveninde üstlendikleri görev ve sorumluluklarla saygıdeğer kadınlarımız, üretken, koruyucu, eğitici, yönlendirici ve yol gösterici olarak medeniyetlerin inşası ve ıslahında özveri ve emekleriyle her daim varlıklarını hissettirmişlerdir. Kimi zaman anne, kimi zaman eş, kimi zaman evlat, kimi zaman da bilge bir öğretici olarak varlığını hissettiren, bizlere yol gösteren kıymetli kadınlarımız ülkemizi geleceğe taşıyacak milli ve manevi değerlere bağlı aydınlık nesillerin de mimarlarıdır.
Kadın hakları konusunda yapılan yasal düzenlemeler elbette gerekli ve zorunludur. Ancak sadece yasal düzenlemelerin yeterli olmadığını, bireysel ve toplumsal olarak kadınlarımıza karşı daha duyarlı olunması için bazı kimselerde zihinsel dönüşümün gerektiğine de maalesef şahit olmaktayız.
Kadınların maruz kaldığı şiddet olaylarının önüne geçmek önceliğimizdir. Kadına yönelik şiddet bir insanlık suçudur.
Bu nokta da 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gereğince kadın hakları koruma altına alınmış ve kadına her türlü şiddet vb. uygulamalara maruz kaldığında yasal otorite ile güvence temini sağlanmıştır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Iğdır İl Müdürlüğü olarak kadınlarla ilgili tüm çalışmalarımızda büyük bir hassasiyet ve titizlik göstermekteyiz.
Bu duygularla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor; sevgi, şefkat ve özverinin sembolü olan tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.