İl Milli Eğitim Müdürü M. Murat Aydoğdu Karakoyunlu ve Aralık İlçesinde

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, incelemelerde bulunmak üzere Karakoyunlu ve Aralık ilçesine giderek okulları gezdi.
Hasanhan 8 Eylül şehitleri İmam Hatip Ortaokulu, Karakoyunlu ilçesi Aktaş ve İslam Köy ilkokulunu ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Aydoğdu, okul müdürlerinden bilgiler aldılar.
Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet edip fotoğraf çektiren, M.Murat Aydoğdu, okullardaki öğrencilerin gözlerindeki pırıl pırıl bakışlarının, ülkemiz adına umutlarımıza umut kattığını ifade ederek, başarılı çalışmalarından dolayı öğrenci, öğretmen ve idarecileri tebrik etti.
Her üç okulda da konuşan M.Murat Aydoğdu, “Okul idarecileri olarak, öğretmenler olarak tarihi bir sorumluluğumuz var. Öğrencilerimize vatanımızın, bayrağımızın kıymetini her fırsatta, her ortamda anlatmamız lazım. Çocuklarımızın bu toprağın en kıymetli madeni olduğunu, bize emanet edilen bu cevherlerin bir tanesinin dahi kaybedilmemesi gerektiğini, ahlaklı, dürüst ve vatanını seven bireyler olarak yetiştirme sorumluluğumuz olduğunu asla unutmamalıyız“ dedi.
M.Murat Aydoğdu, özellikle bağımlılıkla mücadele konusunda okul müdürlerinin dikkatli ve uyanık olması gerektiğini, öğrencilerin sigara, uyuşturucu gibi bağımlılıklardan başka çocukların bilgisayar ve tablet bağımlısı olmaması içinde öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetlerle içinde olması için okul müdürlerinden gayretli olmalarını istedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.