İl Merkezine İlave ve İlçe Merkezlerine Kent Yeni Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) Kuruluyor

karasu-mobesa

İlimiz ilave Kent Güvenlik Yönetim Sistemi projesi çalışması il ve ilçe merkezlerinde devam ediyor.

İlimizdeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi  (KGYS) projesi kapsamında, İl Özel İdaresi tarafından İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli olarak 30. 04. 2009 tarihinde yapılan çalışmalar sonucunda il merkezine toplam 33 kameralı Iğdır Kent Güvenlik Yönetim Sistemi tamamlanarak faaliyete geçirildi.

Aynı proje devamında 2015 yılı içerisinde İl Özel İdaresi tarafından il merkezindeki kamera sayıların artırılması ve 3 İlçe (Aralık, Tuzluca, Karakoyunlu)  merkezlerindeki kritik noktalara yeni kameralar yerleştirilmesi amacıyla çalışmalar devam etmektedir.

Bu çalışmalar neticesinde İl Merkezinde 26 adet, İlçelerde ( Aralık İlçesi 6 Adet, Tuzluca İlçesinde 5 adet ve Karakoyunlu ilçesinde 5 adet) Kamera olmak üzere toplam 47 adet Kamera ilave edilmiş olacaktır.

İhalesi ve inşaat kontrolörlüğü İl Özel İdaresi tarafından yapılan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi halkın yoğun olarak bulunduğu ve geçiş güzergâhı olarak bilinen yerlere konulan kameralardan alınan görüntülerin merkeze sürekli olarak aktarılıp kaydedilmesinden oluşmaktadır. Böylece trafik kazaları ve toplumsal olayların en kısa sürede haber alınmasında, olayın büyüklüğünün belirlenmesinde ve gelişmelerin canlı olarak izlenmesinde, emniyet güçlerinin suçu oluşmadan önlemesi, işlenmiş suçların tespiti, faillerinin yakalanması açısından katkı sağlayacağı gibi vatandaşımıza huzur ve güven verecektir.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.