İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Ahmet Turgay Alpman başkanlığında 28 Nisan 2017 Cuma günü Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

            Toplantıya, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Abdullah Can, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı. M. Nuri Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Selahattin Artantaş, SERKA İl Koordinatörü Burak Aydoğdu, Ticaret İl Müdür V. Kenan Güneş, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden Hak-İş Sendikası Hüseyin Alınca, Iğdır Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Tan ve Iğdır Kadın Derneği Başkanı Zeynep Balamir, TİSK (Türkiye İşveren Sen.Kon. Tem. Şener Yıldırım, TÜRK-İŞ (Türkiye İşçi Sen. Kon. İl Temsilcisi M. Sıddık Kaman ve misafir katılımcı olarak KOSGEB Iğdır İl Müdürü Eyüp Taşkın ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Aziz Dural katıldılar.

            Açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda ilk olarak, 2017 yılı faaliyetleri değerlendirildi. Takiben denetim kurulu çalışmalarına değinilerek, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda toplumsal cinsiyet eşitliği ve genç istihdamı konularının ve çocuk işçiliği, tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları konularının toplantıda gündem maddesi olarak ele alınıp görüşüldü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yazılarına istinaden, sağlık alanı öğrencilerinin beceri eğitimleri ile ilgili konuların görüşülmesine yer verildi.

            Daha sonra Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince planda yer almayan ve işbirliği yöntemi ile düzenlenen, (kösele çanta imalatçısı, saç bakım ve yapımcısı) mesleki eğitim kurslarının, 2017 yılı işgücü eğitim planına dahil edilmesi hakkında katılımcılara bilgi verildi.

            Toplantı dilek ve temennilerin alınması ile son buldu.

                                      KAYNAK: İLGİLİ KURUM

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.