İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

IMG_3220

İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, işsizliği önleyecek tedbirler ile uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen Iğdır İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 3. olağan toplantısı, Vali Yardımcısı Mevlüt ÖZMEN başkanlığında gerçekleşti.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya kurul üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Mevlüt ÖZMEN İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan kararların iş ve çalışma hayatına katkı sağlaması dileklerinde bulundu.

Toplantıda Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Halis ERDOĞAN, 2015 yılı Haziran ayı sonu itibariyle, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu olarak gerçekleştirilen faaliyetleri özetleyerek; Kamu kurumları ile düzenlenen TYP Programlarına katılan 1275 kişinin geçici istihdamı sağlandığını, ayrıca Kamu ve özel sektör işyerleri ile işbirliği kapsamında istihdama katkı sağlamaya yönelik 42 adet istihdam garantili/garantisiz Meslek Edindirme kursu açtıklarını, bu kurslardan yaklaşık 650 işsizin faydalandığını dile getirdi. ERDOĞAN, 249 katılımcıyla 196 işyerinde işbaşı Eğitim Programı düzenlediklerini, bu programlarda çalışan kişilere asgari ücret düzeyinde ücret ödediklerini ifade etti. Ayrıca Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü, yaptığı sunumda; 2015 yılı Haziran ayı sonu itibariyle özel sektöre 579 kişi, Kamu sektörüne ise 6 kişi olmak üzere toplam 585 kişiyi Kurum üzerinden işe yerleştirdiklerini, çalışırken işini kaybeden 237 kişinin de işsizlik sigortasından yararlandırdıklarını belirtti. 

Yapılan sunumunun ardından devam eden toplantıda, yürütme kurulunun hazırladığı rapor görüşüldükten sonra, 2015 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile ilgili diğer gündem maddeleri ve engelli vatandaşların kendi işlerini kurmaya yönelik verdikleri 5 adet hibe başvuru projesi görüşülerek karara bağlandı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.