İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

8

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Valimiz Davut Haner Başkanlığında 09 Nisan 2015 Perşembe günü Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Iğdır Belediye Başkan Yardımcısı, Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Milli Eğitim Müdür Vekili, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı, Serka Koordinatörü, Iğdır il Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü ve Iğdır Kadın Derneği Başkanı katıldı.

 Açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda ilk olarak 2015 yılı faaliyetleri değerlendirildi. Takiben denetim kurulu çalışmalarına değinilerek Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda 4904 sayılı Kanun kapsamında değerlendirilen meslek tanıtım günleri düzenlenmesi ve planlanmasına yer verildi.

Daha sonra Aktif İşgücü Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince planda yer almayan ve işbirliği yöntemi ile düzenlenen kurslar hakkında istihdam garantisiz ve istihdam garantili kurslar hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Toplantı dilek ve temennilerin alınması ile son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.