İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

mn

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Davut Haner Başkanlığında geçtiğimiz pazartesi günü valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Iğdır Belediye Başkanı, Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Milli Eğitim Müdür Vekili, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı, Serka Koordinatörü ve Iğdır Kadın Derneği Başkanı katıldı.

Açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda ilk olarak bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi. Takiben denetim kurulu çalışmalarına değinilerek Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda toplumsal cinsiyet eşitliği ve genç istihdamı konularının ve çocuk işçiliği konusunun yılda en az bir defa söz konusu toplantıda gündem maddesi olarak ele alınması gerektiği görüşüldü.

Gündem maddeleri arasında yer alan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda Çalışma İş Kurumu İl Müdür Vekili tarafından sayısal veriler ile yapılan faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Daha sonra tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları konusunda görüşü alınmak ve bu alanda yapılabilecek faaliyetler konusunda tarım il müdürlüklerinin yılda en az bir defa söz konusu toplantıya katılmaları hususu görüşüldü.

Toplantı, dilek ve temennilerin alınması ile son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.