İl Genel Meclisi Çalışmaları Hakkında Bilgi Verildi

6

İl Genel Meclis Başkanı Abdulkadir Özsular yaptığı açıklamada; meclis çalışmalarının dışında komisyonlarda da yoğun bir çalışmanın yürütüldüğünü belirtti.

İl Genel Meclis Başkanı Abdulkadir Özsular yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Meclis üyelerimizin uyumlu ve halkın genelini ilgilendiren konularda ortaya koydukları çalışma memnuniyet vericidir. Şuanda 2004-2011 yılları arasında İl Özel İdaremiz tarafından köylülerimize dağıtılan fidanlarla ilgili olarak bir komisyon çalışması yürütülmektedir. Çiftçilerimizin almış olduğu meyve fidanların büyük bir bölümünün kuraklıktan ötürü kuruması, iklim şartlarının olumsuz seyretmesinden ötürü verim alınamaması sebebiyle, fidan paralarının geri ödenmesinde sıkıntılar yaşanmış ve yasal olarak faizleri ile birlikte köylümüzden bu paralarının geri alına bilmesi için icra yoluna başvurulmuştur.

Ancak köylümüzden gelen talep doğrultusunda İl Genel Meclis Üyemiz Cabbar Şıktaş’ın sunduğu önerge ile konu komisyonumuza havale edilmiş ve çalışma tamamlanıp neticesi daimi encümenliğimize havale edildiğinde, fidan borçlarından doğan faizlerin silinerek ve borçların yapılandırılarak geri ödenmesine karar verilecektir.

Köylümüzün içinde bulunduğu sıkıntıları biliyoruz. Şu anda HES’lerden kaynaklanan ciddi bir su sıkıntısı var. Vatandaşımızın ürünü tarlada kurumaya başladı. DSİ ve Sulama Birliği konuya biraz daha eğilmeli, sorunun çözümü noktasında ve suyun adil olarak dağıtımı noktasında daha özverili olmalıdırlar. İl Genel Meclisi olarak bizlerin yetki ve yaptırımı sınırlıdır. Ancak yöneticilerimizin halkın mağduriyetini göz ardı etmemeleri, HES, hidro elektirik santrallerinin suyu fazlaca tutmalarına izin verilmemeli, ovanın su ihtiyacını karşılayacak oranda suyun bırakılmasını sağlamalıdırlar.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.