İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın Anneler Günü Mesajı

emniyet

            “Dünyanın en güzel, en temiz ve masum duygusu hiç şüphesiz ki anneliktir. Bu duygularıyla hayatlarını evlatlarına adayarak, büyük bir fedakârlıkla yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için gayret gösteren annelerimiz, sabrın, fedakârlığın, hoşgörünün, sevgi ve şefkat duygularının tükenmez kaynağıdırlar. Bizleri büyüten, millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında annelerimizin çok önemli payları vardır. Annelerimiz merhamet dolu yürekleri ile hayatımız boyunca bizlere yol gösterici meşale olmuşturlar. Bizlerde onlardan tadarak, hissedip yaşayarak öğrendiğimiz sevgi, özveri ve hoşgörüyü hayatımız boyunca benimseyerek, gelecek kuşaklarımıza aktarmalıyız.

            Özellikle kadınlara karşı şiddetin arttığı günümüzde, üzerimizde ödenemeyen hakları bulunan annelerimiz, her zaman başımızın tacıdırlar. Annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Hayattaki en değerli varlıklarımız olan annelerimizi yalnız anneler gününde değil, hayatımızın her anında hatırlamalı, onlara hak ettikleri değeri göstermeli, ömürleri boyunca sevgi ile kucaklamalı ve gönüllerini hoş tutmalıyız. Çünkü dünyada anne sevgisinin yerine konulabilecek başka bir değer yoktur.

         Bu duygu ve düşüncelerle, hayatın tüm güzelliklerine layık, dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren, bir ömür boyu süren karşılıksız sevginin sahibi, sonsuz şefkatin tükenmez kaynağı olan, başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere bütün annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum. Tüm annelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyor, onları sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.