İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal’dan Öğrenci Velilerine Tavsiye…

????????????????????????????????????

Milletimizin aydınlık geleceğini omuzlarında yükseltecek, geleceğimizin teminatı, canımızdan çok değer verdiğimiz çocuklarımızın bir karne dönemi sevincini daha yaşamaktayız.

Değerli anne ve babalar; çocuklarımızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken bilmelisiniz ki karne zekayı gösteren bir belge değil, çocuğunuzun okul döneminde derslerde yaptığı çalışmaları notlarla ifade eden bir belgedir. Dolayısıyla hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayınız. Saygı değer veliler, lütfen çocuğunuzun karnesindeki durumunu değerlendiriniz. Çocuğunuzun neden başarısız olduğunu mutlaka sorgulayınız. Çünkü hiçbir başarısızlık tesadüfi değildir. Hiçbir başarısızlığın sorumlusu da sadece öğrenci değildir. Öğrencinin başarısında ve başarısızlığında yalnız kendisinin ders çalışmaması kadar ailesinin, arkadaşlarının, öğretmenlerinin, eğitim sisteminin, çevresinin ve yaşadığı ergenlik dönemi gibi faktörlerinde rolü olduğunu unutmayınız.

 Bu bağlamda Çocuklarınıza yaklaşımınız tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak duygusal yönden değer verip, sevdiğinizi, ilgilendiğinizi, onu dinleyip anladığınızı, sizin için çok önemli ve bir o kadar da çok değerli olduklarını onlara hissettiriniz. Çocuklarınızın yaşadıkları korkularını, kaygılarını, üzüntülerini paylaşınız. Çocuklarınızda özgüven ve olumlu benlik duygularının gelişmesinde katkıda bulununuz, aksi tutum ve davranışların çocukların duygularının bastırılmasına neden olacağından çocuklarda ters kimliklerin oluşmasına yol açacağı, yaşadıkları kırılganlıkların ileride olumsuz örneklere sebebiyet verecek davranışlarla çocuklarınızı etkiyeceği bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başarılı öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Karnelerinde kırk olan öğrencilerimize de üzülmemelerini, daha çok gayret etmelerini ve çalışmalarını temenni ederek, tüm öğrencilerimize gönüllerince eğlenceli ve keyifli bir tatil geçirmelerini dilerim.

 

Yüksel BABAL

İl Emniyet Müdürü

1.Sınıf Emniyet Müdürü

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.