III. Tarım Şurası Toplantısı Düzenleniyor

            Tarım ve Orman Bakanlığının kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla yapılacak III. Tarım Orman Şûrası kapsamında fikirlerin ve düşüncelerin açıkça ifade edebileceği bir paylaşım alanı sunuldu.

            www.tarimormansurasi.gov.tr adresinden “Görüşünü Bildir” platformuna; bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretiminin geliştirilmesine; gıda üretimi, güvenliği ve güvenirliğinin teminine; kırsal kalkınma, toprak, su kaynakları ve biyo – çeşitliliğin korunması ile bu kaynakların sürdürülebilir kullanımına; çiftçinin örgütlenmesi ve bilinçlendirilmesine; tarımsal ve hayvansal üretimin planlanmasına, tarımsal desteklemelerin etkin bir şekilde yönetilmesine;

            Tarımsal piyasaların düzenlenmesine; orman ve mera yönetimine; tabiatın korunmasına ilişkin stratejiler oluşturulması konularında tarım sektörüne yönelik görüş, öneriler ve çeşitli projeler paylaşılabilecektir. 
            Iğdır’da yürütülen tarımsal faaliyetler ile ilgili sektör paydaşlarının da katılacağı ve İl Müdürlüğü toplantı salonunda 01 Ağustos Perşembe günü saat 14.00’de yapılacak toplantıyla Iğdır’da tarımın mevcut durumu, güçlü ve zayıf yönleri, geleceğe yönelik hedef ve stratejileri görüşülerek fikir alışverişinde bulunulacak.

            Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, “www.tarimormansurasi.gov.tr adresinden Türk tarımının geleceğine ilişkin ilham verici katkılarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.