İHH’nın Gezici Aşevi, Iğdır’da 1500 Kişiye Yemek Verdi

İHH’NIN AŞEVİ TIR’I IĞDIR’DA

Mübarek Ramazan Ayı’nın başlaması ile birlikte il il dolaşmaya başlayan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın gezici aşevi tırı, Iğdır’a gelerek 1500 kişiye iftar yemeği verdi.

Ramazan sofrası kurmak için yola çıkan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın aşevi tırı Iğdır’a ulaştı.

Bu yıl 26 şehri dolaşacak aşevi tırının 13. durağı Iğdır oldu. Zübeyde Hanım Bulvarı’na konuşlandırılan tırın çevresinde kurulan iftar sofrasında yüzlerce Iğdırlı oruçlarını açtı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan tır sorumlusu Hasan Sancak, aşevi tırının bu yıl 26 kente gideceğini söyledi. Sancak, İHH’nın gezici TIR faaliyetini 9 yıldır sürdürdüğünü belirterek; “her yıl bu etkinliği düzenliyoruz. Bu yıl 26 kenti dolaşacağız. Bugün 13. ilde iftar vermekteyiz. Bundan sonra da yolumuza devam edeceğiz. Artvin, Erzurum ve Marmara bölgesini de geçtikten sonra Eskişehir’de son iftarımızı yapacağız. Bu kapsamda fakiri ve zengini aynı sofraya getiriyoruz” dedi.

Ramazanın bereketini paylaştıklarını ifade eden Sancak, insanların da etkinliğe önem verdiğini ifade ederek; “bu etkinlik sayesinde ramazanın bereketini daha fazla yansıtıyoruz. Ülkemizdeki dayanışma ve kardeşlik duygusunu bu iftar sofralarıyla perçinliyoruz. Ramazanın bereketini daha fazla hissediyoruz. Hangi şehre gitsek bu güzel atmosferi görüyoruz. Bu mutluluğu doyasıya yaşıyoruz. Şehir şehir dolaşarak tüm kardeşlerimizle ramazanın bereketini paylaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.