Iğdırlıların Aras EDAŞ Çilesi Bitmiyor!

567

Özelleştirildiği günden beri vatandaşlardan yoğun bir şekilde tepki alan Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. bir skandala daha imza attı. Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin bir ay içerisinde gönderdiği birden fazla faturalar aboneyi çileden çıkardı.

Bayhan Akçay adlı vatandaşa ait elektrik abonesi için bir ay içerisinde 3 adet farklı tutarlarda fatura geldi. 21 Ağustos 79,90 TL, 21 Ağustos 77,00 TL ve 2 Eylül 47,30 TL son ödeme tarihli olan faturalara Akçay tepki gösterdi. “Ay içerisinde gelen faturayı ödüyorum iki gün sonra aynı son ödeme tarihli başka bir fatura tutarı daha geliyor. Onu da ödedikten sonra başka bir fatura daha geliyor” diye dert yanan Akçay şunları söyledi:

 

“İşimizi gücümüzü bıraktık bütün Iğdırlılar olarak Aras EDAŞ’ın zulmüyle uğraşıyoruz. Ne derdimizi anlatabilecek bir muhatap bulabiliyoruz nede bizden haksız bir şekilde alınan paramızı geri alabiliyoruz. Faturaya ödemezsek elektriğimiz kesiliyor, ödersek aynı ay için yeni faturalar geliyor, ne yapacağımızı şaşırdık. “

Ayrıca sürekli olarak yapılan elektrik kesintileri, haksız ücretlendirmeler, kaçak kullanım bedeli gibi isimlerle alınan ek tutarlar ve faturaların son ödeme tarihinin geçer geçmez elektriklerin kesilmesi hayatı daha da zorlaştırıyor ve Aras elektrik şirketine olan tepkiler sürekli artıyor. Özelleştirilen elektrik şirketine karşı yetkili bir merciden sorunlarına çözüm bekleyen vatandaşlar, Aras EDAŞ tarafından maruz bırakıldıkları haksız durumun bir an önce ortadan kaldırılmasını talep ediyorlar.

“2 gündür elektriklerimiz kesik”

Ayrıca Karaağaç Mahallesi İskender Iğdır Caddesi’nde iki gündür elektriklerin kesik olduğu yönünde mahalle sakinlerinden tepkiler geliyor. Gazetemize şikâyette bulunan mahalle sakinleri; “geçtiğimiz cumartesi ve pazar günlerinde mahallemizin belli bir kesimine elektrik verilmedi. Çoğu zaman tamiratlar veya çalışmalar bahane edilerek yapılan uzun süreli kesintilerden bıktık” şeklinde konuştular.

Hudut Gazetesi olarak Aras EDAŞ yetkililerini vatandaşa verdikleri kamu hizmeti hakkında daha duyarlı olmaya davet ediyor ve özelleştirilmiş olsa bile yetkili devlet kurumları tarafından yaşanan haksızlıklara artık bir dur denilmesini temenni ediyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.