Iğdırlılar Yüksel Babal’ın Yanında

osman toka

İlimize atandığı günden beri halkın içinde gezen Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal Iğdır halkının ekolü haline geldi.

Attığı her adım Iğdır halkı tarafından takdirle karşılanan Müdür Babal’ın halkın güveni ve huzuru içinde gösterdiği üstün çaba ve gayretler sayesinde Iğdır ülkemizin en huzurlu şehirleri arasına girmiş durumda. Kendisinden önceki müdürleri bizler basın mensupları olarak neredeyse ayda bir görürken Sayın Emniyet Müdürümüz Yüksel Babal’ı hemen hemen her gün Iğdır halkının içinde gezerken onlarla sohbet ederken, asayiş ve emniyet konularında sorunlarını dinlerken görmekteyiz. Iğdır’a farklı bir ekol katan Sayın Müdürümüz Babal’ı doğrusu takdir etmekte ve yaptığı çalışmaları desteklemekteyiz. Iğdır’da yaşayan etnik kimliklerin tümünü kucaklayan Sayın Müdürümüz Yüksel Babal, terör, asayiş, hırsızlık ve kaçakçılık olaylarına geçit vermezken, sosyal yaşam aktivitelerine de büyük önem vermekte, toplumsal etkinliklerin tümüne katılmakta, halkın gönlünü fethetmektedir.

Hele asker kılığına girmiş FETÖ Terör Örgütü’nün güzelim ülkemizde yapmaya kalkıştığı darbe girişimine karşı büyük bir özveri ile mücadele eden Sayın Müdürümüz Yüksel Babal’ın halkla omuz omuza verdiği mücadeleleri Iğdır halkı sala unutmayacaktır. Darbe girişiminin önlenmesinde başından sonuna kadar gece gündüz demeden, günlerce hiç uyumadan görevinin başında, halkın içinde, Valimizle ve yeni atanan Jandarma Alay Komutanımızla el ele vererek demokrasi adına ülkemizin birlik ve bütünlüğü için büyük emekler vermişlerdir. Her üçüne de Iğdır halkı adına teşekkürü bir borç biliriz.

Sayın Müdürümüzün demokrasi nöbetlerinde gösterdiği gayretler, halkı ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirmedeki emekleri de asla unutulmayacaktır. Yüzlerce metre uzunluğundaki Türk bayraklı yürüyüşlerdeki emekleri, halkın bayrağını eline alıp meydanlara inmesinde büyük etki sağlamış, halkın milli iradeyi ve coşkuyu öne çıkarmasında etkin olmuştur.

Her vesileyle “iki devlet, bir millet” anlayışı ile hareket eden, Türkiye’nin acı ve kötü gününde hep yanında olan, Sayın Cumhurbaşkanımızla iki kardeş gibi kucaklaşıp ülkelerimizin acısını paylaşan kardeş Azerbaycan devletinin bayrağını demokrasi mitinginde eline alıp Türk bayrağı ile yan yana sallaması, Iğdır’da yaşayan Azerbaycan kökenli Türk vatandaşlarını da fazlasıyla mutlu etmiştir.

Lakin, Emniyet Müdürümüz tarafından bu bayrağın onura edilmesi bazı kendini bilmezleri rahatsız etmiş. Hükümetin başına gelen başbakanlar bile ilk yurtdışı gezilerini Azerbaycan’a yaparken, tarihi Yenikapı mitinginde Azerbaycan bayrağı dalgalandırılırken, bazı kendini bilmezlerin bu sebeple Sayın Emniyet Müdürümüzü eleştirmelerini kınıyor ve kabul etmiyorum.

Milli iradenin Iğdır’da ayrım yapılmaksızın ortaya çıkmasında büyük emekleri olan Sayın Emniyet Müdürümüzü Iğdır halkı canı gönülden sevmekte ve saygı duymaktadır. Iğdır, Iğdır olalı böyle Emniyet Müdürü görmedi. Iğdır’ı böyle başarılı bir emniyet müdürüyle tanıştırdığı için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, İç İşleri Bakanımıza ve emeği geçenlere de teşekkür ederiz.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.