Iğdırlı Yazar ve Şairlerden ASİMDER’e Destek Ziyareti…

rr

Iğdırlı Araştırmacı-Yazar Fahrettin Budak ile Şair Yahya Azeroğlu Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla

Mücadele Derneği’ni (ASİMDER) ziyaret etti.

 

ASİMDER’i ziyaret eden Araştırmacı-Yazar Fahrettin Budak ile Şair Azeroğlu’nu karşılayan Genel Başkan Göksel Gülbey ve yönetim kurulu üyeleri, ziyaretten duydukları memnuniyetleri dile getirdiler. Dernek Başkanı Gülbey, şehrimizin yetiştirmiş olduğu bu güzide yazar ve şairlerin teşkilatlarını ziyaret etmeleri ile onurlandıklarını belirterek Budak ve Azeroğlu’na teşekkür etti.

Dernek faaliyetleri hakkında ziyaretçilere bilgi veren Gülbey, dünya çapında yürüttükleri çalışmalarla sözde Ermeni soykırımı iddialarının haksızlığını ortaya koymaya çalıştıklarını ve gün geçtikçe bu tür halk ziyaretleriyle güçlendiklerini, 2015 yılında daha güçlü olacaklarını ifade etti.

Araştırmacı-Yazar Budak ise yaptığı açıklamada; “gerek yurtdışında gerekse yurtiçinde yapmış olduğum gezilerde gittiğim her bölgede ASİMDER ile övgüyle bahsedildiğine şahit oldum, Iğdır’da kurulmuş olan diğer derneklerin de uluslararası arenada mücadele veren ve Ermeni lobisinin hedefinde olan ASİMDER’e destek olmaları gerekiyor. Biz, araştırmacı ve yazar kimliğimizle de bölgemizde Ermenilerin yapmış olduğu katliamları anlatan raporlar hazırlayıp ve kitaplar yazarak destek olmalıyız, Ben kendi şahsıma ASİMDER’in yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Şair Azeroğlu ise; “ASİMDER’in çalışmaları takdire şayan. Milletimiz adına yürüttüğü bu kutsal davada yanında olup desteklenmelidir. Ben ve Iğdırlı şair arkadaşlarımız, ASİMDER çatısı altında, bölgedeki Ermeni çetelerinin yapmış olduğu katliamları içeren bir şiir dinletisi veya yarışma düzenleyerek destek olmak istiyoruz” dedi.

Ziyaretin sonunda, Araştırmacı-Yazar Fahrettin Budak kendisinin yazdığı “Giden Canlar Bizimdi” isimli romanı ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey’e hediye etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.